turniej drogowy 1turniej drogowy 2Zakończyły się Wojewódzkie Finały Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Powiat niżański reprezentowali w nim uczniowie dwóch szkół z naszej Gminy, którzy zakwalifikowali się zostając wcześniej zwycięzcami etapów powiatowych. Powiat niżański i Gminę Nisko w reprezentowali uczniowie PSP nr 4 w Nisku os. Podwolina oraz Gim nr 1 w Nisku.

Wojewódzki Finał OTBRD w grupie I (uczniowie młodsi) odbył się 16 maja 2019 r. w Nozdrzcu, gdzie drużyna PSP nr 4 w składzie: Julia Kuprianowicz, Piotr Kusiak, Anna Orłowska i Norbert Śpiewak pod opieką p. Anny Bednarczyk i p.Jerzego Urbanika wywalczyła 9 miejsce na Podkarpaciu w końcowej klasyfikacji. Wojewódzki Finał OTBRD w grupie II (uczniowie starsi) odbył się 30 maja 2019 r. w Nozdrzcu, gdzie drużyna Gim nr 1 w składzie: Jakub Lipka, Kacper Staroń i Robert Śpiewak pod opieką p. Waldemara Boryckiego zajęła 12 miejsce na Podkarpaciu. Uczestnicy Finałów ze wszystkich typów szkół z całego Podkarpacia rywalizowali w czterech konkurencjach: rozwiązywali testy wiedzy, wykazywali się umiejętnościami praktycznymi w poruszaniu się rowerem po miasteczku ruchu drogowego, wykazywali się precyzyjnymi umiejętnościami manewrowania na torze sprawnościowym oraz wykazywali swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.
W Finale Wojewódzkim OTBRD uczniowie wykonywali zadanie praktyczne pod okiem wyspecjalizowanych fachowców. Nad pierwszą częścią czuwali panowie policjanci, zaś umiejętności uczestników w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oceniane przez służby medyczne.
Nasi uczniowie przygotowywali się do konkursu zdobywając wiedzę i doświadczenie pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Długie przygotowania, częste treningi ciała i umysłu zaowocowały wspaniałymi wynikami.
Serdecznie gratulujemy naszym drużynom oraz ich opiekunom!

Składamy również podziękowania na ręce p. Burmistrza Gminy i Miasta Nisko za życzliwość i przychylność w zorganizowaniu wyjazdu na Turniej Wojewódzki.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Nisku
w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1
oraz
Gimnazjum nr 1 w Nisku

 turniej drogowy 3turniej drogowy 4turniej drogowy 5turniej drogowy 6turniej drogowy 7turniej drogowy 8turniej drogowy 9turniej drogowy 10turniej drogowy 11