dzien pracownika socjalnego 13W czwartek 21 listopada w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” odbyło się uroczyste spotkanie z okazji dnia Pracownika Socjalnego. Podczas imprezy burmistrz Niska Waldemar Ślusarczyk przekazał wszystkim osobom związanym z pracą na rzecz potrzebujących podziękowania i serdeczne życzenia.

Dzień Pracownika Socjalnego to święto obchodzone 21 listopada. Z tej okazji, jak co roku, odbyła się uroczystość honorująca wszystkich pracowników pomocy społecznej w naszej gminie. Wśród obecnych na sali widowiskowej NCK „Sokół” byli Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Zbigniew Kotuła zastępca Burmistrza Gminny i Miasta Nisko, Marcin Folta Przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku, Małgorzata Jakubów Sekretarz Gminy i Miasta Nisko, Elżbieta Tłusta Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Nisku, Rafał Marchut Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Nisku, Maria Ryba była Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Nisku oraz Pracownicy instytucji socjalnych z terenu gminy.

Za pracę i poświęcenie wspólnie dziękowali pracownikom służby społecznej Burmistrz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej. Na ręce dyrektor OPS-u Elżbiety Tłusta oraz kierownika ŚDS Rafała Marchuta burmistrz przekazał dyplomy z gratulacjami i życzeniami.

– Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego składam Państwu serdeczne życzenia i wyrazy uznania za wysiłek i zaangażowanie w wypełnianiu ważnej roli społecznej na rzecz drugiego człowieka. Życzę aby wykonywana przez Państwa praca zawsze budziła szacunek i uznanie ze strony tych, którzy doświadczają jej dobrych i oczekiwanych skutków. Życzę ponadto wielu sukcesów, satysfakcji w życiu osobistym i zawodowym oraz wytrwałości i optymizmu w spełnianiu planów i zamierzeń – mówił Waldemar Ślusarczyk do zgromadzonych.

O genezie powstania Dnia Pracownika Socjalnego wspomniał Marcin Folta, który mówił, że to polskie święto wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. Dzień ten upamiętnia spotkanie w miejscowości Charzykowy w 1989 roku, w którym uczestniczyli Jacek Kuroń, Joanna Staręga-Piasek oraz pracownicy pomocy społecznej szczebla wojewódzkiego.

Po przemówieniach wszystkim Pracownikom Socjalnym zostały wręczone piękne róże, po czym nastąpiła cześć artystyczna w wykonaniu zespołów NCK „Sokół”. Impreza zakończyła się poczęstunkiem, podczas którego rozmawiano o codziennych trudach jakie niesie ze sobą zawód pracownika socjalnego.

fot.: M. Pelic

Galeria zdjęć