przekazanie sprzetu strazakom 6Uroczyste przekazanie specjalistycznych ubrań dla strażaków z OSP miało miejsce w sobotę 23 listopada w remizie strażackiej w Nowosielcu. Środki na nowoczesny sprzęt dla druhów ochotników pochodziły z Ministerstwa Sprawiedliwości oraz budżetu Gminy i Miasta Nisko.

Ubrania bojowe druhom z Zarzecza, Nowosielca i Niska osobiście przekazali Marcin Warchoł Poseł na Sejm RP i Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Do druhów OSP trafiło kilkanaście kompletów specjalnych, trzyczęściowych kombinezonów FHR, które będą wykorzystywane w szerokim zakresie podczas działań jednostek ochotniczych. Zakup nowoczesnego sprzętu w postaci ubrań przełoży się na dostosowanie jednostek OSP do aktualnie zmieniających się zagrożeń.

– Strażacy narażają swoje zdrowie i życie dla ratowania zdrowia i życia innych ludzi. Jesteście do dyspozycji mieszkańców zawsze, w dni powszednie i święta. Jeździcie tam, skąd inni uciekają. Dlatego ten sprzęt, który ma chronić was przed zagrożeniami jest wam niezmiernie potrzebny. My w Ministerstwie Sprawiedliwości realizujemy takie programy, które mają za zadanie wspieranie naszych strażaków i dzisiaj jest etap, kiedy możemy w końcu uniformy bojowe przekazać na wasz użytek. Dziękuję wam za to, że pomagacie ludziom, chronicie ich dobytek, ratujecie ofiary wypadków drogowych, pożarów, czy innych klęsk – mówił Marcin Warchoł Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Istotnym celem zakupu uniformów jest wsparcie prowadzonych działań przez jednostki OSP z ternu Gminy i Miasta Nisko w zakresie szybkiego i sprawnego działania w obszarze zagrożeń pożarniczych, katastrof budowlanych, czy zagrożeń wynikających z klęsk żywiołowych.

– Dzisiejsza uroczystość to ważny moment. To dzień kiedy możemy zmaterializować środki pochodzące z Ministerstwa Sprawiedliwości. Ubrania, które dziś otrzymują strażacy są po to, by mogły bronić i chronić ich przed niebezpieczeństwami, które zazwyczaj towarzyszą im w pracy. Mam nadzieję, że uniformy te przyczynią się do tego, by nasi strażacy zawsze bezpiecznie wracali z akcji. Chciałbym bardzo podziękować panu Ministrowi za to, że tu na teren naszej gminy środki te zostały przekazane. Jesteśmy za to niezmiernie wdzięczni – mówił Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Zakup specjalnych uniformów dofinansowany został ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Sprawiedliwości w kwocie 56 360 zł oraz środków własnych Gminy i Miasta Nisko w kwocie 2 500 zł.

Zdjęcia: Kamila Brzezińska Tygodnik "Sztafeta"

przekazanie sprzetu strazakom 1przekazanie sprzetu strazakom 2przekazanie sprzetu strazakom 3przekazanie sprzetu strazakom 4przekazanie sprzetu strazakom 5przekazanie sprzetu strazakom 7przekazanie sprzetu strazakom 8przekazanie sprzetu strazakom 9przekazanie sprzetu strazakom 10przekazanie sprzetu strazakom 11przekazanie sprzetu strazakom 12przekazanie sprzetu strazakom 13przekazanie sprzetu strazakom 14przekazanie sprzetu strazakom 15