recykling 4Każdy z nas powinien wiedzieć, po co i jak należy segregować śmieci. Ta prosta wiedza pozwoli utrzymać nasza planetę w czystości.

Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku do uczniów z terenu miasta przyjechali aktorzy z Teatru „Maska” z Krakowa, którzy wystawili bajkę ekologiczną „Uczą króla dzieci segregacji śmieci”. Dzieci z niżańskich szkół miały okazję wykazać się swoją wiedzą o recyklingu pomagając królowi Śmieciosławowi posprzątać jego królestwo Śmiecikowo. Rozgrywająca się na scenie akcja zachęcała dzieci do przyłączenia się do wspólnej misji dbania o przyrodę i środowisko. Recykling jest tutaj jednym z najważniejszych gestów, które sprawią, że będziemy żyć w czystym i zadbanym świecie.

Przedstawienie teatralne odbyło się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 oraz w niżańskim kinie, gdzie gościły dzieci ze szkół podstawowych nr 1 i nr 5 w Nisku. Mali widzowie otrzymali od naszej biblioteki kolorowe kredki i kolorowankę o recyklingu oraz ulotki o tym, jak poprawnie sortować odpady.

MBP w Nisku

recykling 2recykling 3recykling 5recykling 6recykling 7