wol 1Mikołajki to doskonały czas na dzielenie się dobrem z drugim człowiekiem. Jeśli przy tym można wspomóc najbardziej potrzebujących, tym gest wydaje się szlachetniejszy.

W czwartek, 5 grudnia członkowie Samorządu Uczniowskiego PSP nr 3 w Nisku, przy wsparciu kolegów i koleżanek z klas 7 i 8, przeprowadzili finał zbiórki środków czystości, artykułów spożywczych oraz zabawek dla dzieci i młodzieży z Domu Dziecka w Rudniku - Stróży n. Sanem. To już II edycja tej zbiórki, która tym razem odbyła się w ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza i trwała od 2 do 6 grudnia. Podczas tegorocznej akcji udało się zebrać prawie 20 dużych kartonów środków czystości i artykułów spożywczych. Koordynatorem działań szkolnych z ramienia samorządu była Aleksandra Siek z klasy 8 a.

wol 22Wieczorem, 6 grudnia, grupa jedenastu wolontariuszy pod opieką p. Małgorzaty Leszczyńskiej oraz p. Mirosława Szczęcha dostarczyła zebrane podarunki do Rudnika. W tym miejscu szczególne podziękowania składamy p. Januszowi Bisowi - „Firma transportowo – usługowa Janusz Bis” oraz pani Marii Błażejczak za bezinteresowne wsparcie działań Samorządu Szkolnego oraz bezpłatny transport. 

Wyrazy uznania należą się również wszystkim darczyńcom, bez których akcja nie odniosłaby takiego sukcesu. W tym roku zbiórka darów przerosła najśmielsze oczekiwania organizatora. Ogromna ilość artykułów i zabawek zszokowała nawet siostry, opiekujące się Domem Dziecka. Bardzo miło zostaliśmy przywitani przez samych podopiecznych. Zaskoczyła nas ich otwartość i spontaniczność w nawiązywaniu rozmów.

wol 3To było niezwykłe spotkanie i cenne doświadczenie, które uświadomiło nam, że warto pomagać, gdyż raz wyświadczone „dobro”, powróci.

Samorząd Szkolny

PSP nr 3 w Nisku