wez nie truj psp3Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Nisku dołączyła do projektu Edukacyjna Sieć Antysmogowa! ESA to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Honorowy patronat nad projektem ESA sprawuje Ministerstwo Cyfryzacji.

W ramach projektu w szkole został zainstalowany miernik do oznaczania jakości powietrza. Mierzy on poziom pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10, zbiera też podstawowe dane pogodowe, takie jak temperatura, wilgotność i ciśnienie atmosferyczne.

wez nie truj psp 3 1Wynik pomiarów jakości powietrza można sprawdzić  na wyświetlaczu zamontowanym w szkole, na stronie https://esa.nask.pl/ oraz na stronie szkoły www.3nisko.eu w zakładce ESA. Na stronie ESA można zobaczyć dane archiwalne: statystyki dobowe i miesięczne z wybranego przedziału czasowego dla każdej szkoły znajdującej się w sieci. Znajdzie się tam również wiele przydatnych informacji o projekcie, materiały edukacyjne i aktualności z zakresu walki o czyste powietrze.

Po oznaczeniu szkoły gwiazdką „Ulubione” można zobaczyć szkołę na górze listy placówek biorących udział w projekcie i dzięki temu zawsze można łatwo sprawdzić jakość powietrza w okolicy szkoły!

 

Dyrektor
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3
mgr Katarzyna Ostojska