sn0hq logoGrupa niżańskich krótkofalowców po raz kolejny wzięła udział w Mistrzostwach Świata IARU HF WORLD CHAMPIONSHIP ,organizowanych przez Amerykański Związek Krótkofalowców ARRL jako oficjalna reprezentacja Polskiego Związku Krótkofalowców pod znakiem SN0HQ.

Zawody organizowane są raz do roku w miesiącu lipcu. W tym roku zawody odbyły się w terminie 11-12 lipca i skupiły najlepszych operatorów z kraju i ze świata po to aby przez 24 godziny walczyć o jak najlepszy wynik z czołowymi reprezentacjami na świecie.

W roku bieżącym z woj. podkarpackiego brało udział trzy stacje główne. Dwie stacje z terenu powiatu niżańskiego oraz jedna z powiatu łańcuckiego. Gospodarzami stacji w powiecie niżańskim byli Dariusz Karcz ( SQ7FPD ) z Niska oraz Kornel Gorczyca ( SP8K ) z Bielin. Stacja z powiatu łańcuckiego była reprezentowana przez jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie stacji Contest’owych w Polsce SP8R z Albigowej ,w której w zarządzie zasiada Marek Szczurowski ( SQ8JLA ) z Niska.

Wszystkie stacje główne biorące udział w zawodach z woj. podkarpackiego zrzeszone są Rzeszowskiej Krótkofalarskiej Sieci Ratunkowej ( R.K.S.R ). Wybór lokalizacji nie jest przypadkowy, ponieważ aby grupa SN0HQ licząca ponad 100 osób, entuzjastów zawodów krótkofalarskich, zdobyła jak najlepszy wynik , dana lokalizacja musi być bardzo dobrze wyposażona w anteny nadawcze, anteny odbiorcze, komputery, dostęp do Internetu itd.

W trakcie zawodów wszystkie trzy stacje główne skupiły jednych z najlepszych operatorów do pracy w tych zawodach w danym czasie. Po raz kolejny radioamatorzy z Niska i Albigowej byli gospodarzami głównych stacji nadających w IARU HF WORLD CHAMPIONSHIP Contest ,co po raz kolejny potwierdza wysoki poziom zaawansowania operatorskiego każdego z operatorów, kunsztu operatorskiego oraz wyposażenia i zaawansowania technicznego stacji nadawczych.

Cała grupa SN0HQ w czasie trwania zawodów przeprowadziła ponad 18.709 łączności z krótkofalowcami na całym świecie oraz z głównymi stacjami reprezentującymi narodowe reprezentacje krótkofalarskie jak i również oficjeli zawodów.

Dariusz KARCZ

 

sn0hq czlonkowie nisko

członkowie lokalizacji
w Nisku

sn0hq albigowa

członkowie lokalizacji
w Albigowej

sn0hq gospodarz bieliny

gospodarz lokalizacji
w Bielinach

sn0hq mapa stacji

mapa rozmieszczenia
stacji głównych grupy SN0HQ
w 2020 roku