pozar wolnosciTuż przed świętami Bożego Narodzenia w kamienicy przy ul. Wolności w Nisku wybuchł pożar. Ogień zajął pomieszczenia na piętrze budynku. Dzięki szybkiej interwencji policji i straży pożarnej sytuację udało się opanować i nie doszło do tragedii. Zaraz po pożarze pogorzelcom pomocy udzieliła również Gmina i Miasto Nisko.

pozar kamienicy w nisku 3709Prawdopodobną przyczyną pożaru była źle zabezpieczona, wolnostojąca butla gazowa z palnikiem. Jako pierwsi do pożaru przybyli policjanci z KPP w Nisku i to oni pomogli znajdującym się wewnątrz lokatorom oraz wynieśli okopconą butlę. Zaraz potem na miejsce zdarzenia dotarli także strażacy, którzy ugasili pożar. W trakcie działań ratowniczo-gaśniczych w budynku znaleziono jeszcze dwie butle. Jedna znajdowała się w pomieszczeniu objętym pożarem.

Pogorzelcy nie zostali zostawieni bez opieki. Ich losem zainteresowała się Gmina i Miasto Nisko. Dwie osoby otrzymały na okres kilku miesięcy mieszkania zastępcze przy ulicy Wyszyńskiego i ulicy Sandomierskiej. Jednorazowa pomoc materialna została przekazana na ich rzecz z niżańskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Gmina pokryła również koszty kontenerów, do których trafiły odpady ze spalonej kamienicy.

Fot. K. Sinica