absolwentkaKatarzyna Okleja, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Nisku, zdobyła w roku szkolnym  2020/2021 zaszczytny tytuł najlepszego absolwenta szkoły podstawowej w Gminie i Mieście Nisko. Pan burmistrz, Waldemar Ślusarczyk, wręczył z tej okazji uczennicy  pamiątkową statuetkę oraz nagrodę pieniężną.

Pani Alicja Żyrek, Starszy Wizytator Tarnobrzeskiego Kuratorium Oświaty, uhonorowała Katarzynę dyplomem wielokrotnego laureata w konkursach przedmiotowych „Wybitny Laureat” za uzyskanie tytułów laureata z  matematyki i fizyki w konkursach organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2020/2021. Uczennica otrzymała także statuetkę za zajęcie 2. miejsca w województwie w Konkursie z Fizyki. O wszechstronnych  zainteresowaniach Katarzyny świadczy jej udział w Konkursie z Języka Polskiego, w którym uzyskała tytuł finalisty. Brała też udział w 2. etapie Konkursu z Języka Angielskiego.

Statuetkę „Prymusa Szkoły” wręczyła jej również pani dyrektor PSP nr 3 w Nisku – Katarzyna Ostojska. Na uwagę zasługuje pasja naukowa Katarzyny Oklei, czego dowodem są  wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR, zdobywane przez nią od klasy czwartej do ósmej. W klasie szóstej wzięła udział w finale Wojewódzkiego Dyktanda Niepodległościowego, w którym również otrzymała wyróżnienie. W klasie siódmej zajęła 1. miejsce w międzypowiatowym konkursie matematyczno-fizycznym oraz 3. miejsce w konkursie OLIMPUS. Katarzyna  interesuje się także sportem i z sukcesami startuje w zawodach  lekkoatletycznych. Zdobyła 1. miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w rzucie piłeczką palantową. Gratulujemy Katarzynie tak znakomitych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów w nauce i sporcie. 

PSP nr 3 w Nisku