mt_ignore

Obywatele wszystkich państw UE i EFTA - w tym Polacy - podejmujący legalną pracę w innym państwie członkowskim, mają takie same prawa i obowiązki jak pracownicy lokalni. Jakakolwiek dyskryminacja ze względu na obywatelstwo jest zakazana. Osoby poszukujące pracy oraz pracodawcy mogą skorzystać z pomocy EURES (Europejskie Służby Zatrudnienia) we wszystkich krajach UE/EFTA, którzy posiadają specjalistyczną wiedzę i mogą doradzić jak podjąć bezpieczną pracę za granicą.
Szczególnie zachęcamy do zapoznania się ze zgromadzonymi na polskiej stronie EURES informacjami o warunkach życia i pracy w poszczególnych krajach członkowskich. https://eures.praca.gov.pl/
Strona zawiera informacje m. in. Na temat poszukiwania i podejmowania zatrudnienia, warunków życia i pracy, podatków, zabezpieczeń społecznych czy ubezpieczeń zdrowotnych. Opracowania te obejmują najważniejsze aspekty, które dotyczą podejmowania bezpiecznego zatrudnienia za granicą. Zapoznanie się z informacjami przed wyjazdem pomoże uniknąć przykrych niespodzianek, które mogą zaskoczyć za granicami Polski.

Więcej informacji:
https://ec.europa.eu
https://eures.praca.gov.pl/