logo etwinning na strone glownaW bieżącym roku szkolnym Niżańska Trójka rozpoczęła współpracę ze szkołami partnerskimi na płaszczyźnie europejskiej w ramach programu eTwinning. Szkolny koordynator i opiekun grup projektowych pani Urszula Bąk zgłosiła szkołę do dwóch projektów europejskich:

Let’s eat healthy - projekt realizowany w klasach siódmych

A Fórmula Felicidade- The Formula of Happiness - projekt dla klas ósmych.

Praca nad zadaniami przynosi wiele satysfakcji, pobudza kreatywność uczniów i nauczyciela, otwiera dzieci na świat, bowiem, oprócz wspaniałych produktów projektu, najważniejszą i dającą największe przeżycia częścią są spotkania bilateralne, które obie grupy mają już za sobą.

Spotkaliśmy się już w wirtualnym świecie z uczniami z Portugalii, Hiszpanii, Irlandii, planowany jest meeting z Włochami. Podczas spotkań uczniowie ćwiczą język, pozyskują informacje o życiu rówieśników w krajach partnerskich. Meetingi zostawiają wspaniałą dokumentację zdjęciową i filmową.

Chociaż projekty są przewidziane jako działania całoroczne po trzech miesiącach pracy możemy się pochwalić sporą kolekcją produktów stworzonych w kooperacji. Do naszych indywidualnych sukcesów należy zwycięstwo na logo projektu “The Formula of Happiness”, autorstwa Emila Jarosza, które stało się znakiem rozpoznawczym projektu.

eTwinning jest unijnym programem mającym na celu umożliwienie współpracy partnerskiej szkół w sposób niewymagający mobilności. Działania odbywają się poprzez wykorzystanie technologii komunikowania się na odległość oraz najnowocześniejszych narzędzi IT umożliwiających wspólne realizowanie zadań.

W eTwinningu nauczyciele współpracują i organizują zajęcia dla swoich uczniów. Odgrywają aktywną rolę, wchodzą w interakcje, badają, podejmują decyzje, szanują się nawzajem i uczą się umiejętności XXI wieku. Projekty eTwinning angażują każdego członka zespołu.

psp3 1psp3 2psp3 3psp3 4

 

 

 

 

Poniżej znajdują się linki do prac już ukończonych. Zachęcamy do zapoznania się.

https://learningapps.org/display?v=pszv4g5b221

https://learningapps.org/display?v=p25go3haj21

https://www.canva.com/design/DAEs0W9rFbQ/view

https://www.storyjumper.com/book/read/118634422/LETS-EAT-HEALTHY

https://www.ourboox.com/create-edit-book/?book_ID=1237248&action=edit

https://www.facebook.com/groups/3021651308082959/permalink/3082685721979517/

https://www.facebook.com/messenger_media?thread_id=4837636792913196&attachment_id=1090185541811525&message_id=mid.%24gABEvzhaYDSyDd4HC3F9RjnmDZvdO

eTwinning to bezpieczna platforma, cudowna społeczność, w której każdy uczestnik znajduje akceptację, możliwość rozwoju, zawiera znajomości z ludźmi myślącymi otwarcie o nowoczesnej edukacji i wychowaniu na miarę XXI wieku.

Zachęcamy do przyłączenia się i działania!

Zapraszamy. Uczestnicy programu wraz z Opiekunem