spotkanie wielkanocne 1Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk spotkał się 14 kwietnia z ukraińskimi dziećmi i ich rodzicami. Specjalnie z okazji Świąt Wielkanocnych dla najmłodszych przygotowano słodkie niespodzianki.

Czwartkowe spotkanie miało miejsce w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół”, a jego pomysłodawcami byli Katarzyna i Rafał Dziubek, którzy specjalnie dla najmłodszych przysłali z Wielkiej Brytanii, gdzie na co dzień mieszkają i prowadzą swoją kawiarnię, świąteczne podarunki. To między innymi dzięki nim każdego tygodnia do Niska trafiają paczki z najpotrzebniejszymi artykułami, które w dalszej kolejności przekazywane są do mieszkańców Gródka na Ukrainie.

Nic jednak nie mogłoby się wydarzyć bez wielkiego zaangażowania i poświęcenia Katarzyny i Dariusza Sekulskich, którzy z kolei zajmują się pomocą dla obywateli Ukrainy w gminie Nisko. Organizowanie transportów na Ukrainę, koordynacja zbiórek, selekcja artykułów to głównie ich zasługa, podobnie jak opieka nad przebywającymi w Nisku rodzinami z Ukrainy.

Wielkanocne spotkanie w NCK „Sokół” przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Oprócz słodkich prezentów dla dzieci przygotowano także emisję spektaklu pt. „Alicja w krainie czarów”.

spotkanie wielkanocne 2spotkanie wielkanocne 3spotkanie wielkanocne 4spotkanie wielkanocne 5spotkanie wielkanocne 6spotkanie wielkanocne 7