delegacja 6We wtorek 3 maja do Gródka w Ukrainie przybyła delegacja z Niska, która przekazała miejscowej społeczności kolejną partię artykułów spożywczych i chemicznych.

Pomoc zaprzyjaźnionemu, partnerskiemu dla Niska miastu Gródek udzielana jest od początku wojny w Ukrainie. 3 maja do Gródka osobiście wybrali się Radny Rady Miejskiej w Nisku Adam Madej, który wraz z córką Katarzyną Sekulską organizuje i koordynuje transporty z darami dla Ukrainy od kilku tygodni oraz Andrzej Ortylewski na co dzień pracujący w Urzędzie Gminy i Miasta Nisko.

Zakup niezbędnych artykułów możliwy był tym razem dzięki finansowej zbiórce Radnych Rady Miejskiej, Przewodniczących Rad Osiedli, Sołtysów oraz pracowników Urzędu Gminy i Miasta w Nisku. W efekcie udało się zgromadzić najpotrzebniejsze rzeczy, przede wszystkim żywność, środki higieniczne i środki czystości. Zakupem towarów oraz organizacją transportu zajął się Adam Madej.

Na miejscu artykuły spożywcze m.in. konserwy, olej, słodycze, cukier, mąka, środki higieniczne i leki przekazane zostały dla przesiedleńców wewnętrznych, którzy przebywają w placówkach społecznych w Gródku oraz dla personelu wojskowego.

Z przedstawicielami niżańskiej delegacji w Gródku spotkał się burmistrz Володимир Ременяк, który podziękował za wsparcie w trudnym dla Ukrainy czasie.

Zdjęcia: https://www.facebook.com/Sztab-WO%C5%9AP-NISKO-101448752419961 oraz http://horodok-rada.gov.ua

delegacja 1delegacja 2delegacja 3delegacja 4delegacja 5delegacja 7delegacja 8