majowka teatralna 2Niżańskie Centrum Kultury „Sokół" było organizatorem wyjątkowego spotkania ze sztuką teatralną. W dniach 13-15 maja 2022 r., na scenie NCK, Amfiteatru Parku Miejskiego i na Plantach Miast Partnerskich w Nisku zostały zaprezentowane spektakle dla dzieci i dorosłych.  

Majówka Teatralna rozpoczęła się w piątek, 13 maja o godz.10.30 paradą teatralną z udziałem przedszkolaków, aktorów Teatru „Kontynuacja" i zespołów artystycznych NCK „Sokół". Piątkowy program skierowany był do najmłodszych widzów. Na sali widowiskowej NCK Sokół wystąpił gościnnie Wędrowny Teatr Lalek „MAŁA MI” ze spektaklem „Księżycowe opowieści" w reż. Sławy Tarkowskiej.  A na scenie Amfiteatru Parku Miejskiego dzieciaki mogły zobaczyć przedstawienie „Ciosek i Judytka” Teatru Lalek Marka Żyły. Na zakończenie pierwszego dnia wystąpił TEATR TAK z interaktywnym spektaklem dla dzieci „Nadchodzi Pippi”. 

Kolejne dwa dni Majówki Teatralnej to propozycje skierowane do młodzieży i dorosłego widza. Wystąpił Teatr „Kontynuacja” ze spektaklem „Antygona w Nowym Jorku" (reż. Marek Urban) i „Pierwiastek z minus jeden" (reż. Wiesław Kieżun).

Podczas Majówki Teatralnej po raz pierwszy wystąpił Teatr „Nisko się kłaniamy” ze spektaklem „Pierwszy człowiek świata”.  Jest to młodzieżowa grupa, która powstała w październiku 2021 roku i działa w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” pod kierownictwem Marii Bembenek. 

Gościnnie wystąpił  Puławski Teatr Amatora ze spektaklem „Się kochamy” w reż. Ryszarda Stępnia. Sztuka autorstwa Murraya Schisgala to opowieść o klasycznym trójkącie miłosnym, w którym mężczyźni knują zaskakującą w skutkach intrygę. Znakomita farsa o przewrotności ludzkiej natury, wspaniale napisane dialogi, humor z rodem najlepszych amerykańskich komedii filmowych. 

Wszystkie zorganizowane wydarzenia w ramach Majówki Teatralnej cieszyły się dużym powodzeniem. Tego rodzaju wydarzenie zostało zorganizowane po raz pierwszy przez Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”.

Galeria zdjęć