tymbark 291 drużyn z Podkarpacia zmierzyło się w Finale Wojewódzkiego Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w Stalowej Woli. Udział w rozgrywkach wzięli także chłopcy z PSP nr 3 w Nisku.

Na obiektach Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli w dniu 26 maja 2022 r. odbył się turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, zorganizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej. To największy w Europie turniej piłkarski w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12 lat.

Turniej wrócił po blisko dwóch latach przerwy. Poprzednie dwie edycje musiały zostać odwołane z powodu pandemii COViD-19.

Do Stalowej Woli przyjechało łącznie 1000 dzieci ze swoimi trenerami i opiekunami, by na 20 boiskach rozgrywać mecze o główną nagrodę - udział w ogólnopolskim wydarzeniu sportowym na Stadionie Narodowym w Warszawie.

tymbark 1Na zawody w Stalowej Woli trafiły zwycięskie drużyny z eliminacji powiatowych, na których toczyła się zacięta rywalizacja. Na finale stawili się najlepsi i po niektórych meczach było widać, że poziom sportowy stoi na bardzo dobrym poziomie.

Nasza drużyna w 10-osobowym składzie wraz trenerem reprezentowała powiat niżański. Byli to: Przemysław Smusz, Hubert Werner, Adrian Kula, Dawid Kozioł,  Wojciech Samek, Marek Dąbek, Jakub Rowiński, Kornel Siudak, Wiktor Laskowski, Hubert Bolka oraz pan Krzysztof Tabian. Chłopcy startowali w kategorii U10. Rywalizacja wojewódzka toczyła się zarówno wśród chłopców, jak i dziewczynek.

Główny cel turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

tymbark 3– Dzisiaj wyjątkowy dzień, bo rozgrywamy największy turniej na Podkarpaciu. Dziękuję wszystkim drużynom, które w nim uczestniczą i osiągają sukcesy. Mamy wspaniałe piłkarki, piłkarzy, którzy dowodzą tego niejednokrotnie. Jestem przekonany, że nawet w finale 14 czerwca pokażemy, że mamy świetne zespoły, że wspólnie razem możemy działać i rozwijać naszą podkarpacką i polską piłkę – mówił prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej podczas uroczystego otwarcia turnieju.

– Dzisiaj wyjątkowo ten stadion wygląda pięknie, bo jesteście na nim wy, przyszłość polskiej piłki nożnej – zwrócił się do zawodników prezydent Stalowej Woli, Lucjusz Nadbereżny.

Zmagania piłkarskie rozpoczęły się od fazy grupowej. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali na 20 specjalnie wytyczonych boiskach Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. Łącznie z fazą pucharową odbyło się prawie dwieście meczów. Im dalsza faza zawodów, tym emocje były coraz większe. Była radość po każdym zdobytym golu, ale też gra fair-play i wsparcie dla pokonanych.

tymbark 4– Bardzo cieszę się i jestem zadowolony z całej naszej drużyny, bo było trudno, a chłopcy nie odpuszczali do końca i pokazali wysoki poziom sportowy. Nie udało się awansować do finału ogólnopolskiego, szkoda, ale chłopcy trafili na godnych siebie przeciwników. Jednak ich zacięcie oraz poziom i kultura gry na pewno pozostaną w pamięci niejednego kibica i obserwatora, a zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłości. Jestem z nich bardzo dumny! - komentował po meczach trener szkolnych piłkarzy p. Krzysztof Tabian.

PSP 3 w Nisku