szlem 1Był to największy turniej brydżowy rozgrywany przy stolikach w południowo-wschodniej Polsce od września 2019 roku. Do Niżańskiego Szlema, rozgrywanego w niedzielę 5 czerwca w restauracji Gospoda Nisko wystartowało 60 brydżystek i brydżystów.

Był to Ogólnopolski Turniej Par z dwoma gwiazdkami - OTP**. Doskonała lokalizacja, coraz lepsze skomunikowanie drogowe miejsca i nade wszystko ilość i wartość nagród, przyciągnęły do Niska zawodników z 4 województw południowo-wschodniej Polski. Nagrody rzeczowe - bony towarowe dla najlepszych oraz gadżety samochodowe i sportowe to zasługa władz samorządowych powiatu niżańskiego i miasta Nisko. Do mnogości nagród przyczynili się też prywatni darczyńcy z właścicielem Gospody Nisko na czele. Wszyscy uczestnicy zmagań przy stolikach brydżowych jak i sędziowie i organizatorzy zgodnie orzekli, że chętnie spotkaliby się w Nisku za rok.

Zanim wręczono nagrody, rozegrano 40 rozdań w czterech sesjach po 10 rozdań każda. Rywalizacja od początku była zacięta i liderzy zmieniali się często, chociaż już pierwsze rundy podzieliły stawkę na dwie grupy.

Czołówka walczyła o nagrody, natomiast druga grupa o jak największą liczbę punktów rankingowych /OTP**/.

Zgodnie z nazwą turnieju nagrodzona została również para, która jako pierwsza wylicytowała i ugrała w Nisku szlem /13 lew-maksymalna ilość/. Dokonali tego już w drugim rozdaniu Szabla i Tarajko ze Świdnika, którzy w ostatecznym rankingu zajęli 10 miejsce. Puchar dla najlepszej pary turnieju oraz nagrodę rzeczową zdobyli Kujawa i Świdziński. /Kujawa reprezentujący gliwicki klub Silesia, a Świdziński klub z Kraśnika/.

Oficjalne wyniki Niżańskiego Szlema wraz z historią wszystkich rozdań znajdują się na stronie: http://www.brydz.lublin.pl/Aktualne/2022Turn/20220605/index.html

Grzegorz Typek – prezes w imieniu Zarządu proactiv Stowarzyszenie Sportowo-Artystyczne w Zamościu

szlem 2szlem 3szlem 4szlem 5szlem 6szlem 7szlem 8szlem 9szlem 10szlem 11szlem 12