tradycji akademia end 22Za nami ostatnie już spotkanie z cyklu Mała Akademia Tradycji. Dziś uczestnicy mogli poznać świat dawnych wiejskich zabaw i zabawek.

W pierwszej części spotkania mogli zobaczyć archiwalne fotografie i posłuchać jak dawniej spędzali czas ich rówieśnicy. Dowiedzieli się jakie obowiązki miały dzieci w gospodarstwie i jak czasem potrafiły same tworzyć proste zabawki. Zobaczyli także warsztat rzemieślnika – zabawkarza, który dawniej sprzedawał tworzone przez siebie zabawki na targach i odpustach.

Dzieci z PSP nr 3 i PSP nr 5 w Nisku, które uczestniczyły w dzisiejszych zajęciach, doskonale odnalazły się w świecie dawnych zabaw i zabawek. Wypróbowały z zainteresowaniem działanie udostępnionych zabawek oraz z zaangażowaniem wzięli udział w zabawach w plenerze.

Dziękujemy dzisiejszym i wszystkim dotychczasowym uczestnikom zajęć cyklu oraz edukatorom z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Z pewnością cykl Mała Akademia Tradycji wzbogacił wiedzę uczestników na temat lokalnych tradycji i dziedzictwa kulturowego.

NCHiT

Galeria zdjęć