kolektyw 5W niedzielę, 26 czerwca, na placu sportowo-rekreacyjnym na osiedlu Malce w Nisku odbyła się Wakacyjna Artystyczna Pracownia Plenerowa. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Kolektywu Rodzinnego, którego pomysłodawcą jest Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Osiedla Malce.

Pierwsza odsłona nowego cyklu warsztatów rękodzielniczych, pod hasłem Rodzinny Kolektyw została zorganizowane w niedzielę, 27 marca w budynku NCK „Sokół”. Za miesiąc podobne odbędzie się na osiedlu Tysiąclecia w Nisku, a następnie na Moskalach.

W minioną niedzielę na warsztatach najmłodsi mieszkańcy tworzyli przeplatanki oraz autorskie piórniki i wydrapywanki. Były też występy wokalne podopiecznych NCK „Sokół”, strzelanie do celu, czyli Paintball, zajęcia sportowo-zręcznościowe, konkursy, wesołe miasteczko, quiz, a także grill. W zadaszonej altance można było schłodzić się z kolei napojem regionalnym, tak zwaną mrożoną „Malconiadą” i skosztować „Skwarkownika”.

kolektyw 1kolektyw 2kolektyw 3kolektyw 4kolektyw 6kolektyw 7kolektyw 8kolektyw 9kolektyw 10kolektyw 11kolektyw 12kolektyw 13