fot 55W miniony weekend, 28 sierpnia, nad Zalewem Podwolina w Nisku odbyło się „Zakończenie wakacji”.

Tym razem wykorzystano teren rekreacyjny obok wieży widokowej. Gwiazdą zakończenia wakacji był zespół „Ex Maanam”. Wcześniej zagrały zespoły „Fiesta Amigos”, „Orkiestra na dużym rowerze” oraz DJ Bies „Sumer Hits”. Dla licznie zgromadzonych mieszkańców Gminy i Miasta Nisko przygotowano szereg atrakcji, które tradycyjnie już zostały przydzielone do kilku stref. Oferta dla najmłodszych to malowanie buziek, brokatowe tatuaże, szczudlarze i bańki mydlane. We wczesnośredniowiecznym obozie Drużyny Najemnej „Kobuz” prezentowane były walki konne, a także życie codzienne przygranicznych Słowian. Gośćmi specjalnymi byli członkowie Drużyny Konnych Najemników „Oguz” z Opla. Dla miłośników sportu odbyły się otwarte mistrzostwa Niska w siłowaniu na rękę, gospodarzami których byli Armwrestlerzy z Klubu „Wiking” Nisko. W strefie aktywności znalazł się również fitness na plaży z siłownią „Xtreme Fitnes Gyms”.

Korzystając z okazji, jaką była impreza nad zalewem, Grupa Biegowa Planeta Nisko zorganizowała „Bieg na piątkę”. Była to już VII edycja tych sportowych zmagań. W sumie zgłosiło się 180 dorosłych uczestników, a do biegu rodzinnego przystąpiło około 80 osób. Przed biegiem głównym odbył się bieg dla całych rodzin, a jego głównym celem była chęć zaszczepienia u najmłodszych mieszkańców Niska nawyku do aktywnego spędzania czasu. Wśród mężczyzn w biegu głównym I miejsce zajął Mateusz Gos, II Patryk Marszałek, a III Michał Wojciechowski. Z kolei wśród kobiet najlepszy wynik osiągnęła Agnieszka Dybka. Druga była Małgorzata Siembida, a trzecia Monika Bauer.

Organizatorami „Zakończenia wakacji” było Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko oraz Niżańskie Stowarzyszenie dla Kultury.

Zdjęcia: NCK "Sokół"

Galeria zdjęć