mistrzostwa swiata armwrestling1W tegorocznych Mistrzostwach Świata w Siłowaniu Na Rękę w miejscowości Dieppe - Francja, brało udział 350 zawodników i zawodniczek z 30 państw.
Nie zabrakło takich krajów jak USA, Kanady, Japonii, Szwecji, Indii, Kamerunu czy Tajwanu, ale jedną z najliczniejszych reprezentacji wystawiła Polska. W składzie narodowej drużyny, znajdowali się zawodnicy Niżańskiego Klubu Wiking- Stanisław Bat, Dariusz Groch oraz Przemysław Ciba. Najwyżej uplasował się Stanisław, zajmując 4 miejsce w kategorii junior do 86kg na rękę lewą. Przemysław Ciba uplasował się na 6 miejscu w kategorii masters do 95kg ręki prawej, a Dariusz Groch uzyskał 11 miejsce w kategorii senior do 78kg ręki prawej.
Do medalowych miejsce zabrakło bardzo niewiele, stąd motywacja do dalszych ciężkich treningów, bo sam Armwrestling to nie tylko trening rąk ale i ogólnorozwojowe przygotowanie, gdzie pracuje się nie tylko nad siłą ale i wydolnością organizmu.

 mistrzostwa swiata armwrestling2mistrzostwa swiata armwrestling3mistrzostwa swiata armwrestling4mistrzostwa swiata armwrestling5mistrzostwa swiata armwrestling6