wspolnota001Nisko zajęło 9 miejsce w rankingu Pisma WSPÓLNOTA dotyczącym „Wydatków inwestycyjnych samorządów w latach 2019-2021” wśród miast powiatowych. Tym samym Nisko uplasowało się w pierwszej dziesiątce wśród liderów inwestycji.

Zestawienie wydatków inwestycyjnych na osobę w latach 2019-2021 dotyczyło 267 miast powiatowych. Nisko znalazło się na wysokiej, 9 pozycji i odnotowało wyraźny skok w stosunku do ubiegłych lat. Średnie wydatki inwestycyjne w naszym mieście to 1568,21 zł na osobę, co w zestawieniu z poprzednimi rankingami ukazuje znaczny ich wzrost. W minionych latach nasze miasto zajęło 27 miejsce w rozliczeniu za lata 2017-2019 i miejsce 19 za lata 2018-2020. Obiektywny ranking WSPÓLNOTY pokazuje dynamiczny rozwój i prężną realizację inwestycji, a co za tym idzie polepszenie poziomu życia mieszkańców.

wspolnota002Ranking WSPÓLNOTY został opracowany m.in. przez prof. dr hab. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego. W przypadku miast powiatowych autorzy rankingu od wielu lat analizują nie tylko wydatki budżetowe, ale także inwestycje realizowane przez spółki miejskie. Pod uwagę brana jest całość wydatków majątkowych poniesionych w ostatnich 3 latach.

Tak wysoka nota w klasyfikacji miast powiatowych stała się okazją do wizyty władz Niska w Katowicach i udziału w XX edycji Samorządowego Forum Kapitału i Finansów. Podczas okolicznościowej gali Zbigniew Kotuła Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko odebrał nagrodę i specjalne wyróżnienie za klasyfikację w pierwszej dziesiątce rankingu „Wydatki inwestycyjne samorządów”.