malarstwo grzegorz woloszyn plakat czarnyNiżańskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy malarstwa Grzegorza Wołoszyna, które odbędzie się  28 października 2022 (piątek) o godz. 1800 w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji.

Grzegorz Wołoszyn. Urodzony w 1976 roku w Nisku. Polonista, poeta, malarz, fotograf, instruktor teatralny. Absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Należy do Towarzystwa Ziemi Niżańskiej. Mieszka w Stalowej Woli, pracuje jako nauczyciel języka polskiego w I LO im. KEN w Stalowej Woli.

Malarstwem zajmuje się od czterech lat. Maluje głównie obrazy olejne techniką impasto. Tworzy również kolaże i asamblaże na bazie farby akrylowej. Wykonał też serię portretów  w stylu pop-art przy użyciu technik wodnych. Jego prace znalazły się w krakowskim czasopiśmie literacko-artystycznym Stoner Polski oraz na wystawach indywidualnych w Stalowej Woli i Świdnicy.

Na wystawie w NCHiT zaprezentujemy między innymi cykl prac przedstawiających kompozycje kwiatowe oraz różne gatunki ptaków, a także portrety gwiazd ze świata muzyki i filmu oraz eksperymentalne kolaże.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 02.12.2022 r.