dynia stronaChcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze, a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka cieszą Ciebie najbardziej?

Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój skarb może stać się jednym ze wspaniałych Żłobkowiczów.

Przykładowy dzień z życia żłobka.

Dyniowe szaleństwo w Żłobku Miejskim w Nisku jako temat przewodni nietypowych i całkiem zwariowanych zajęć sensorycznych dla dzieci.

Efekt? Wspaniała zabawa, olbrzymia radość dzieci.

Jak wiadomo dynie to bardzo popularne jesienią warzywa. Nie tylko przydają się do zabaw sensorycznych ale również mogą być smacznym dodatkiem do wielu potraw o czym przekonały się dzieci z naszego Żłobka.

Wszystkie sale w Żłobku zostały ubrane dyniami – i zaczęło się… „dyniowe love”. Dynie dzieci ozdabiały, malowały, a nawet smakowały w postaci zupki zrobionej w naszej żłobkowej kuchni. A to już zasługa świetnego pomysłu Pań opiekunek z poszczególnych grup oraz Pań kucharek niezwykle zaangażowanych w swoją pracę i miłość do dzieci. Zresztą Żłobek Miejski w Nisku znany jest z tego, że radość i szczęście dzieci są tu postawione na pierwszym miejscu - mówi Bożena Gergont dyrektor Żłobka.

Oczywiście maluszki mogły również sprawdzić co znajduje się w środku dyni. To, co znalazły wewnątrz warzywa, przekładały do specjalnych miseczek własnymi rękami. W ten sposób wszystkie nasze dynie zostały dokładnie oczyszczone. Ich zawartość dzieci wykorzystały do wspaniałej zabawy sensorycznej.

Tego dnia dzieci w Żłobku z pewnością długo nie zapomną. To najlepsza nauka, gdy maluchy mogą wszystkiego dotknąć, powąchać, posmakować, wydrążyć i pobawić się tym co same zrobiły.

Rozwój sensoryczny to rozwój doznawany poprzez zmysły. To sposób, w jaki dziecko w najmłodszych latach uczy się o świecie i o sobie. Umiejętnie pobudzanie zmysłów (dotyku, słuchu, wzroku, smaku i węchu) wpływa na to, jak kształtuje się i dojrzewa układ nerwowy, którego kondycja determinuje jakość wielu zjawisk na aktualnym etapie rozwoju dziecka oraz w jego dorosłym życiu.

Więcej zdjęć z tego i innych niesamowitych wydarzeń w Żłobku Miejskim w Nisku można obejrzeć na naszej stronie https://zlobeknisko.pl/.

Żłobek Miejski w Nisku

Galeria zdjęć