wikingi turnieje 1Jeszcze w listopadzie drużyna nowicjuszy Wikinga na Mistrzostwach Polski Debiutantów w Krakowie wywalczyła w sumie 4 medale.

W kategorii junior powyżej 78kg na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Kolasa. W seniorach do 63kg swój debiut na drugim miejscu zakończył Sebastian Żak, zaś w kategorii do 78kg również ze srebrem wrócił Krystian Wasieczko. Z kolei w kategorii powyżej 95kg brąz wywalczył Mariusz Szczupak.

Do puli medali Wikinga postanowili dorzucić kilka odznaczeń profesjonaliści. W ostatni weekend na XXII Pucharze Polski w Jastrzębiej Górze stawili się Dariusz Groch, Przemysław Ciba i Stanisław Bat. Panowie łącznie zdobyli sześć medali. Stanisław w juniorach powyżej 78kg musiał zadowolić się brązem na rękę prawą oraz lewą, ustępując jedynie aktualnym medalistom z Mistrzostw Świata. Przemysław Ciba dorzucił krążek koloru złotego na prawą rękę oraz srebro ręki lewej w kategorii masters do 95kg. Dariusz Groch poprawił wynik z przed roku (dwa razy czwarte miejsce) i wywalczył dwa srebrne krążki ustępując jedynie aktualnemu mistrzowi świata Arturowi Krupie.