woloszyn 1W piątkowe popołudnie Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku zorganizowała promocję najnowszej książki Grzegorza Wołoszyna Dom Opieki „Kalwaria”. Grzegorz Wołoszyn jest nauczycielem języka polskiego w jednej ze stalowowolskich szkół. W wolnym czasie zajmuje się pisaniem wierszy, fotografią oraz malarstwem.

Dom Opieki „Kalwaria” to utwór powstały na podstawie przeżyć autora i nawiązujący do dzieł literatury światowej, między innymi „Boskiej komedii” i „Fausta”. Książka jest poetyckim zapisem wspomnień z pracy z ludźmi starszymi, schorowanymi, niekiedy żyjącymi we własnym świecie. W 14 odsłonach poznajemy pensjonariuszy i opiekunów, których losy splatają się w Domu Opieki „Kalwaria”.

Na spotkaniu, prowadzonym przez pana Ryszarda Mścisza, zgromadzeni goście mogli wysłuchać fragmentów książki w interpretacjach prowadzącego, autora oraz Wiesława Kieżuna, aktora niżańskiego Teatru Kontynuacja. Ryszard Mścisz – krytyk literacki – wraz z autorem dokonali analizy wybranych wierszy zawartych w promowanej publikacji.

Licznie zgromadzeni goście w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji po zakończonym spotkaniu mogli zakupić książkę autora i otrzymać specjalną dedykację.

woloszyn 2woloszyn 3