blok 1Do Niska trafią potężne środki z Funduszu Dopłat na budowę bloku komunalnego w Nisku. O wielomilionowym dofinansowaniu podczas nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Nisku poinformował Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Kilka dni temu Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda ogłosił wyniki trzeciego w tym roku naboru na budownictwo społeczne i komunalne ze środków krajowych.

blok 2– Dobra wiadomość jest taka, że nasze Nisko również znalazło się na liście miast, które dofinansowanie otrzymają. Jest to dotacja celowa z Funduszu Dopłat obsługiwanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Łącznie z tego programu w Polsce zrealizowano 12600 mieszkań o wysokim standardzie i niskim czynszu. Bardzo się cieszę i jestem zaszczycony, że również w Nisku z inicjatywy pana Burmistrza ten program może zaistnieć. A jest to, należy zaznaczyć, aż 85% dotacji bezzwrotnej. Gratuluję – mówił Marcin Warchoł Wiceminister Sprawiedliwości.

blok 3Dzięki dofinansowaniu do budżetu Gminy i Miasta Nisko wpłynie aż 16 450 534 zł bezzwrotnego dofinansowania. Łączna kwota inwestycji to aż 19 452 534 zł.

Czterokondygnacyjny, komunalny blok wielorodzinny powstanie przy ulicy Szklarniowej w Nisku. W nowym obiekcie znajdzie się 39 mieszkań o powierzchni od 39,42 m² do 77,41 m². Łączna powierzchnia wszystkich lokali to aż 2522,20 m².

blok 5– Nie przypominam sobie żeby gmina kiedykolwiek samodzielnie rozpoczęła budowę bloku komunalnego. Jest to wydarzenie historyczne. Kilkadziesiąt rodzin otrzyma mieszkania w wysokim komforcie pod przysłowiowy klucz.  Przyszły najemca będzie musiał wyposażyć swój lokal jedynie w meble. Bardzo chciałbym podziękować panu Ministrowi Marcinowi Warchołowi za wszelką pomoc, za otwarcie właściwych drzwi i furtek. Dzięki tej pomocy mogliśmy środki na budowę bloku otrzymać – informuje Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

blok 4Prace przy budowie bloku rozpoczną się jeszcze w tym roku. Zakończenie inwestycji planowane jest w czerwcu 2025 roku.