katarzyna kobylarz tomaszewska plakatNiżańskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza na nową wystawę czasową. Tym razem swoją twórczość-malarstwo oraz grafikę w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji zaprezentuje Katarzyna Kobylarz-Tomaszewska. Oficjalne otwarcie odbędzie się w sobotę, 24 czerwca o godzinie. 17.00 w NCHiT. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
 
Katarzyna Kobylarz-Tomaszewska urodziła się w 1982 roku w Nisku. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Jest absolwentką Wydziałów Grafiki i Malarstwa (Katedra Scenografii) Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
 
Jest artystką wszechstronną. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, ściennym oraz malarstwem 3D w technologii Chromadepth, którego jest pionierką. Jej prace znajdują się w polskich zbiorach oraz zagranicznych kolekcjach we Włoszech, Niemczech, Anglii, Belgii, Hiszpanii oraz w Stanach Zjednoczonych.
 
Tworzy scenografie muzealne i teatralne oraz filmowe. Współpracowała między innymi z Andrzejem Wajdą, prof. Krystyną Zachwatowicz-Wajdą, Andrzejem Kreutz-Majewskim oraz Krystianem Lupą. Tworzyła także dla Opery Krakowskiej dekoracje i scenografie oraz identyfikacje wizualną.
 
Artystka została uhonorowana wieloma nagrodami międzynarodowymi. Zdobyła między innymi III miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Siłą czy dialogiem, współcześni Europejczycy wobec konfliktów”, I i III miejsca w Międzynarodowym Konkursie Graficznym „Artform” w 2001 roku.
 
W latach 2014-2020 była szefową Klubu Malarzy im. Hrabiego Aleksandra Fredry oraz organizatorką i dyrektorem artystycznym Pierwszego Festiwalu Fredrowskiego "Mocium Panie". Należy do Towarzystwa Historycznego im. Szembeków w Warszawie.
Jest właścicielką galerii stacjonarnej w Nowej Dębie przy ul. Krasickiego 4 i galerii internetowej www.galeriakobylarz.pl oraz własnej marki www.lasowiackieklimaty.pl promującej wikliniarstwo z terenów podkarpackich.
 
Na wystawie w NCHiT artystka zaprezentuje kilka prac malarskich z nurtu łączącego abstrakcję z realizmem, obrazy abstrakcyjne, malarskie szkice w mniejszych formatach oraz kilkanaście rysunków i grafik, które do tej pory nie były do tej pory przez nią prezentowane publiczności.
 
Dla zwiedzających wystawa dostępna będzie do dnia 21 sierpnia.Serdecznie zapraszamy!