litery 616 czerwca, w holu niżańskiej biblioteki odbył się wernisaż wystawy prac uczestników warsztatów realizowanych w ramach projektu „Wokół litery i papieru”. Cykl zajęć obejmował warsztaty: kaligrafii i liternictwa, ilustracji książkowej, tworzenia okładki do pamiętnika w technice scrapbookingu, tworzenia komiksu oraz czerpania papieru.

Wszystkie warsztaty były prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę, a były to osoby: Jolanta Mach – pasjonatka kaligrafii, Iwona Pityńska – ilustratorka, malarka i artysta grafik, Rafał Szłapa – krakowski ilustrator, grafik i autor komiksów,  Aneta Mencfel – instruktor scrapbookingu oraz Anita Ryba – instruktor warsztatów rękodzielniczych.

Celem warsztatów było z jednej strony rozwijanie głównie u dzieci i młodzieży kreatywności, wyobraźni, zmysłu estetyki oraz zdolności plastyczno-manualnych a z drugiej popularyzowanie czytelnictwa i piśmiennictwa oraz zainteresowanie książką i literaturą.

W warsztatach wzięło udział blisko 40 osób. Dla wielu była to ciekawa przygoda pozwalająca dostrzec i rozwinąć swoje pasje i zainteresowania.

Wystawę prac będzie można oglądać do 15 lipca 2023 r.

Projekt był dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

MBP w Nisku

litery 1litery 2litery 3litery 4litery 5