letnisko 75Powitanie Lata „LetNisko” nad Zalewem Podwolina miało miejsce w niedzielę 2 lipca. Była to okazja do oficjalnego rozpoczęcia wakacji, a także cieszenia się pięknem otaczającej przyrody nad urokliwym zalewem. Był to również dzień pełen zabawy, dobrej muzyki oraz ciekawych atrakcji.

Tradycyjnie już wydarzenia przygotowane przez Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” podzielone były na różne strefy. I tak do dyspozycji mieszkańców była strefa animacji, gier i zabaw, czy strefa aktywności, gdzie odbyły się m.in. rozgrywki siatkówki plażowej, zawody armwrestlingu zorganizowane przez Klub WIKING Nisko, rozgrywki piłki nożnej, niżańskie regaty czy dziecięce zawody wędkarskie. Były także strefy wystawców, w której można było zwiedzać stoiska z rękodziełem i regionalnymi przysmakami, a także koncertów, w której na plenerowej scenie wystąpił m.in. zespół „Old Marinnes”. Dla wszystkich chętnych wydawana była wojskowa grochówka z kuchni polowej, a tradycyjne dania lokalnej kuchni dostępne były na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich. Niezapomnianych wrażeń muzycznych dostarczyło również Stadium Wokalne NCK SOKÓŁ, które zaprezentowało się w repertuarze „Oh ale jazz”, a harcerze z niżańskiego Hufca ZHP przygotowali cieszące się dużą popularnością miasteczko indiańskie. 

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko oraz Marcin Warchoł Wiceminister Sprawiedliwości. Część oficjalna była także doskonałą okazją do wręczenia symbolicznych czeków dla niżańskich instytucji. Środki pochodzące z budżetu Lasów Państwowych przekazali Andrzej Tofilski Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudnik oraz Marcin Warchoł Wiceminister Sprawiedliwości, bez pomocy którego relokacja pieniędzy w tej formie byłaby niemożliwa. I tak 300 000 zł trafiło do Gminy i Miasta Nisko na remont drogi gminnej ul. Pogoń w Nowosielcu wraz z remontem mostu na rzece Barcówka, 10 000 zł do Miejskiego Klubu Sportowego „Sokół”, 10 000 zł do Ludowego Zespołu Sportowego Podwolina oraz 10 000 zł do Jacht Klubu Nisko. Przyznane środki odebrali Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Marcin Folta Przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku, Marek Pachla Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Nisku oraz Stanisław Czerewin Komandor Jacht Klubu Nisko.  

Na scenie miała miejsce również dekoracja zwycięzców poszczególnych kategorii w XIII edycji Niżańskich Regat przeprowadzonych na Zalewie Podwolina w Nisku.

Galeria zdjęć