radio biwak 69W piątek 25 sierpnia nad Zalewem Podwolina w Nisku gościli radiowcy z Polskiego Radia Rzeszów ze swoją audycją „Radio Biwak”.

Było to już drugie wydanie „Radia Biwak” w Nisku w tym roku. Tym razem Polskie Radio Rzeszów we współpracy z Gminą i Miastem Nisko oraz Nadleśnictwem Rudnik zaprosiło na koncert finałowy, wieńczący całą letnią trasę Radia.

Specjalny kamper stanął tuż przy wieży widokowej nad zalewem. Dziennikarze na antenie opowiadali m.in. o przeszłości i o tym jak wyglądała codzienność w Nisku. Mówili o walorach turystycznych miasta i okolic oraz o przypadającym w tym roku jubileuszu 100-lecia Lasów Państwowych.

W porannym wydaniu Radia Biwak z Niska z Burmistrzem Gminy i Miasta Nisko Waldemarem Ślusarczykiem oraz Nadleśniczym Nadleśnictwa Rudnik Andrzejem Tofilskim rozmawiali Elżbieta Lewicka i Szymon Taranda. Audycję prowadził również Roman Owsiak.

Wieczorem nad Zalewem Podwolina odbyły się występy finałowe tegorocznej, letniej audycji Polskiego Radia Rzeszów. Podczas wielkiego koncertu wystąpiły grupy Fever, Future Folk oraz gwiazda wieczoru Marek Piekarczyk z zespołem. Koncert poprowadzili Agnieszka Radochońska i Łukasz Wacławek.

Imprezie towarzyszyły stoiska Lasów Państwowych – Nadleśnictwa Rudnik, Gminy i Miasta Nisko, PGE oraz liczne kramy z rękodziełem i lokalnymi produktami.

Galeria zdjęć