senioralia krakow 4W piątek 1 września liczna grupa niżańskich Seniorów pod opieką Pani Iwony Nemeczek Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku oraz Pani Małgorzaty Skalny z Urzędu Gminy i Miasta w Nisku wzięła udział w X Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie.

Wydarzenie to jest organizowane przez Stowarzyszenie MANKO –  Głos Seniora oraz Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego.

Tegoroczne Senioralia rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w intencji Pogodnej Jesieni Życia w Kościele Mariackim. Po zakończeniu mszy Seniorzy ruszyli ulicami Krakowa w paradzie „Senior ma Moc” do Parku Jordana.  Atrybutami uczestników imprezy były kolorowe stroje oraz ciekawe transparenty. Seniorom towarzyszyły także okrzyki i śpiew.

W Parku Jordana odbyło się uroczyste otwarcie imprezy i przekazanie Seniorom kluczy do miasta Krakowa. Na miejscu na uczestników czekało mnóstwo atrakcji m.in. wykłady edukacyjne, bezpłatne badania, bezpłatny przegląd lekowy, zajęcia ruchowe, występy artystyczne oraz największy ogólnopolski pokaz mody „Stylowi Seniorzy”. Gminę Nisko w pokazie mody dumnie reprezentowali i zebrali duże brawa za prezentowane stylizacje Pani Bożena Ruszkowska z Koła Gospodyń Wiejskich w Wolinie i Pan Tadeusz Brak z Klubu Seniora z Niska.

Tegoroczne wydarzenie zgromadziło ponad 5 tysięcy Seniorów z ponad 100 miast zrzeszonych w Programie Gmina Przyjazna Seniorom - Ogólnopolska Karta Seniora oraz 11 państw w ramach projektu Głos Seniora Polaków za granicą.

Było nam bardzo miło, że mogliśmy uczestniczyć w tak ciekawym i barwnym wydarzeniu i gratulujemy Organizatorom tak udanej imprezy. Niżańscy Seniorzy z uśmiechem na ustach i pełni energii wrócili do Niska z planami na kolejne Senioralia.

Wyjazd na X Senioralia został zorganizowany przez Urząd Gminy i Miasta w Nisku w ramach porozumienia ze Stowarzyszeniem MANKO - Głos Seniora.

Zapraszamy również do zapoznania się z relacją z wydarzenia na stronie Głosu Seniora: https://glosseniora.pl/2023/09/04/sukces-x-miedzynarodowych-senioraliow-w-krakowie/

Galeria zdjęć