memorial 6W sobotę 16 września 2023r. w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Nisku odbył się VI Memoriał w Piłce Siatkowej, będący hołdem dla śp.  Bogdana Tofilskiego, Radnego Rady Miejskiej w Nisku, który odszedł do wieczności dnia 27 lutego 2015 r. Patronat nad tym wydarzeniem także i w tym roku objął Wiceminister Sprawiedliwości Poseł na Sejm RP dr hab. Marcin Warchoł.

Pan Minister tym razem nie mógł być obecny na memoriale, dlatego przesłał uczestnikom serdeczne pozdrowienia i  życzenia udanej, pełnej emocji rywalizacji sportowej.

Zorganizowany przez Burmistrza Gminy i Miasta Nisko Waldemara Ślusarczyka oraz Radnego Powiatu Niżańskiego Andrzeja Tofilskiego turniej piłki siatkowej jest wyrazem pamięci o  przyjacielu, bracie i społeczniku śp. Bogdanie Tofilskim. Przed rozpoczęciem rozgrywek, reprezentacja uczestników turnieju udała się na grób śp. Bogdana, gdzie zapaliła znicz pamięci.

Uroczystego otwarcia memoriału dokonał Burmistrz Waldemar Ślusarczyk, który zaznaczył, że już po raz szósty to piękne wydarzenie jednoczy samorządowców i  sportowców. Radny Powiatu Niżańskiego Andrzej Tofilski zwrócił się do uczestników turnieju ze słowami wdzięczności za gotowość wzięcia udziału w rozgrywkach i pokonanie w tym celu przez kolegów siatkarzy nawet 200 km drogi. Za objęcie patronatem przedsięwzięcia ważnego tak dla niego osobiście, jak i wszystkich, którzy mieli okazję poznać śp. Bogdana, podziękował Wiceministrowi Sprawiedliwości dr hab. Marcinowi Warchołowi. Podkreślił, że Pan Minister wspiera realizację bardzo wielu zadań na rzecz mieszkańców Gminy i Miasta Nisko i to zaangażowanie jest niezwykle cenne, ponieważ te same cele przyświecały jego bratu, śp. Bogdanowi.

W wydarzeniu wzięli udział Irena Tofilska – żona śp. Bogdana oraz syn Bartosz. Turniejowe rozgrywki obserwowali Przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku Marcin Folta, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Nisku i jednocześnie Prezes Amatorskiego Klubu Sportowego Orkan w  Nisku Adam Madej, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Nisku Marek Pachla oraz Radni Rady Miejskiej w Nisku: Krzysztof  Tabian, Stanisław Jaskot, Andrzej Sądej.

Burmistrz Waldemar Ślusarczyk oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Folta wręczyli drużynom puchary, medale, piłki do gry w siatkówkę oraz statuetki dla najlepszych zawodników turnieju.

Radny Andrzej Tofilski podziękował za organizację tego przedsięwzięcia Burmistrzowi Waldemarowi Ślusarczykowi, a także zaangażowanym w jego realizację Wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej i  Prezesowi AKS Orkan Adamowi Madejowi oraz Dyrektorowi Niżańskiego Centrum Kultury Sokół w Nisku Radosławowi Maziarzowi.

Tegoroczny memoriał uświetnił występ Mażoretek NCK „Sokół”.

W turnieju wzięło udział 8 drużyn. W finale wystąpiły drużyny: RDLP Lublin oraz AKS Orkan Nisko. W meczu o III miejsce wystąpiły drużyny: PHU Sarzyna oraz RDLP Krosno. Po zaciętej walce, 2:0 zwyciężyła drużyna RDLP Lublin. Trzecie miejsce zajęła drużyna PHU Sarzyna wygrywając z Krosnem 2:0.

Kolejność drużyn:

  1. RDLP Lublin 1
  2. AKS Orkan Nisko
  3. PHU Sarzyna
  4. RDLP Krosno
  5. BHP Mazur Stalowa Wola
  6. RDLP Lublin 2
  7. Wiklina Rudnik
  8. Leśnik Rudnik

Wyniki:

Najlepszy zawodnik turnieju (MVP) – Kamil Zastawny  (RDLP Lublin 1)

Najlepszy zagrywający – Jacek Piela (RDLP Lublin 2)

Najlepszy broniący – Hubert Ślusarczyk (AKS Orkan Nisko)

Najlepszy blokujący – Marcin Pliżga (RDLP Krosno)

Najlepszy atakujący – Rafał Polak (PHU Sarzyna)

Najlepszy przyjmujący – Tomasz Hołodniak (RDLP Lublin 1)

Najlepszy rozgrywający – Przemysław Kubów (RDLP Lublin 1)

Śp. Bogdan Tofilski od 2010 r. do dnia swojej śmierci 27 lutego 2015 r. sprawował mandat radnego Rady Miejskiej w Nisku. W tym okresie pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, często inicjując działania będące odpowiedzią na zgłaszane przez mieszkańców gminy potrzeby. W latach 2010-2014 był aktywnym członkiem Komisji Rozwoju Gospodarczego i Gospodarki Komunalnej. W 2014 r. jako członek Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, występował na rzecz aktywności społecznej w sferze kultury. Bogdan Tofilski prowadził własną działalność gospodarczą, był także myśliwym i prezesem Koła Łowieckiego "Bażant" w Nisku. Zapisał się w pamięci jako osoba o wielkiej dobroci, życzliwości i otwartości na drugiego człowieka. 

Rokrocznie, od 2017 r. siatkarze, rodzina oraz przyjaciele Śp. Bogdana Tofilskiego wspólnie rozgrywają turniej piłki siatkowej, mając na uwadze jego zaangażowanie i oddanie sprawom bliskim lokalnej społeczności. 

Galeria zdjęć