klasa z drewna 1610 listopada w Zespole Szkół w Zarzeczu miało miejsce podsumowanie ogólnopolskiego konkursu „Klasa z drewna” zorganizowanego przez Lasy Państwowe. Uczniowie placówki w Zarzeczu znaleźli się w gronie 10 szkół na Podkarpaciu, które otrzymały główną nagrodę finansową.  

Symboliczny czek na kwotę 100 000 zł, na ręce dyrektora placówki, Jana Szuby, kilka tygodni temu przekazali wspólnie Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudnik Andrzej Tofilski. Teraz przyszedł czas na podsumowanie działań jakie zostały podjęte przez uczniów i pedagogów.

Celem konkursu było propagowanie drewna jako ekologicznego i trwałego surowca, a także zwrócenie uwagi na szczególne znaczenie lasów w naszym środowisku. Szkoła miała przedstawić oryginalny projekt, który promowałby leśnictwo, edukację przyrodniczą oraz wykorzystanie drewna w różnych aspektach życia.

I tak, w szkole w Zarzeczu, wybudowana została m.in. specjalna, drewniana wiata. Postawiono tablice poglądowe oraz ul dydaktyczny. Uczniowie posadzili miododajne krzewy i drzewa, uczestniczyli w warsztatach z czerpania papieru, rzeźbiarstwa, decupagu i strit artu oraz malowania ikon. Nie zabrakło również lekcji przyrody. Ponadto powstały: zielona biblioteczka, leśna tapeta na ścianie oraz budki lęgowe dla ptaków.

Ogólnopolski konkurs opiewał na 10 milionów zł. Wzięło w nim udział 106 szkół w całej Polsce.

Galeria zdjęć