warsztaty zieleW sobotę 2 grudnia przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich z Zarzecza, Racławic, Nowosielca, Kończyc i Woliny wzięli udział w wycieczce połączonej z warsztatami zielarskimi. Odbyły się one w Górach Świętokrzyskich, w miejscowości Huta Szklana.

Sypiący śnieg sprawił, że wszystko dookoła nabrało cudnej zimowej aury, która towarzyszyła zwiedzaniu Osady Średniowiecznej, Chaty Zielarki, a także kuźni, pracowni cieśli, szewca i garncarza. Kolejną część wyjazdu stanowiły warsztaty, w czasie których uczestnicy dowiedzieli się jak robić maści, macerować zioła i korzenie oraz jakie działanie mają poszczególne rośliny. Warsztatom towarzyszył też poczęstunek w Izbie Dobrego Smaku, znajdującej się na terenie osady słynącej z regionalnych specjałów.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nisku w ramach projektu pn. „NISKO CORAZ WYŻEJ – PODNIESIENIE POTENCJAŁU EKONOMICZNO – GOSPODARCZEGO MIASTA I KONKURENCYJNOŚCI ŻYCIA W MIEŚCIE”, dofinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

MBP w Nisku