jarmark bn 1117 grudnia br. na Placu Wolności w Nisku odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy przybliżający nas do klimatu wyjątkowego czasu świątecznego, jakim jest Boże Narodzenie. 

Na kiermaszu można było nabyć świąteczne ozdoby, stroiki, artystyczne rękodzieło, ręcznie malowane bombki, lampki choinkowe i wigilijne przysmaki  oraz słodkości. Nie zabrakło miodu i pierniczków.

Na Placu prezentowało się blisko 30 stoisk, w tym Koła Gospodyń Wiejskich z Racławic, Kończyc i  Mostek. Swoją obecnością ze świątecznymi ozdobami, zaszczyciła nas także Świetlica Promyk z Niska, Świetlica z Zarzecza oraz Środowiskowy Dom Samopomocy z Rudnika. Harcerze Hufca im. Szarych Szeregów w Nisku przekazali  na ręce Burmistrza Gminy i Miasta Nisko Waldemara Ślusarczyka Betlejemskie Światełko Pokoju.

Podczas jarmarku odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu „Na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową”. Dla chętnych była możliwość zakupu żywej choinki. Całe przedsięwzięcie uświetniły wokalistki i wokaliści Studium Wokalnego Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” prowadzonego przez panie Dorotę Nieradkę i Alinę Bytnar. Wydarzenie „JARMARK BOŻONARODZENIOWY” zorganizowali Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” w partnerstwie z Zarządem Budynków Komunalnych i Zieleni Miejskiej, harcerzami Hufca im. Szarych Szeregów w Nisku, Starostwem Powiatowym w Nisku oraz Młodzieżową Drużyną Pożarniczą w Nisku.

Galeria zdjęć