jacht 1Rok 2023 to najlepszy rok dla szkolenia sportowego w Jacht Klubie Nisko. Po wielu latach treningów nasz zawodnik MIKOŁAJ WASZKIEWICZ zakwalifikował się do Żeglarskiej Kadry Narodowej w klasie Optimist.
 
Od klku lat Mikołaj ściga się w najważniejszych regatach w Polsce w Gdańsku, Gdyni, Pucku, Diwnowie. W 2023 roku Mikołaj reprezentował województwo podkarpackie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Pucku oraz został sklasyfikowany na 26 miejscu w Pucharze Polski oraz 24 miejscu w eliminacjach do mistrzostw świata i europy. Wyniki te pozwoliły dołączyć do najlepszych zawodniów w kraju. Aktualnie Mikołaj zakończył zgrupowanie kadry w Zakopanem z którego można obejrzeć relacje zdjęciową i bierze udział w treningach i regatach III Mandarin Cup w Turcji, również w relacji zdjęciowej. Przed Mikołajem treningi i regaty we Włoszech oraz sezon eliminacji do Mistrzostw Świata i Europy w Polsce w 2024 roku.
 
Gratulujemy Mikołajowi i jego rodzicom Monice i Marcinowi. Dziękujemy za poświęcenie, dziękujemy Gminie i Miastu Nisko za wsparcie, dziękujemy Jacht Klubowi Nisko za sprzęt, dziękujemy trenerom Mateuszowi Źródłowski, Jackowi Turczynowicz i Karolowi Jączkowski oraz wszystkim którzy wspierali Mikołaja.
 
Trzymamy kciuki za Mikołaja i życzymy powodzenia, ale również nie zapominamy i kibicujemy jego młodszej siostrze Martynce i młodszemu bratu Marcelowi, który zapowiada się bardzo dobrze w klasie Optimist.
 
Jacht Klub Nisko