carving 4W poniedziałek 11 marca w siedzibie Koła Gospodyń Wiejskich „Nowosielczanki” odbyły się warsztaty carvingu, które poprowadziła Pani Jolanta Grabiec, wicemistrzyni świata w tej dziedzinie.

Carving to sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach, która przywędrowała do nas z Dalekiego Wschodu. Stała się już dyscypliną na konkursach kulinarnych w Europie i na świecie, choć w Polsce zaczyna dopiero zyskiwać szerszą popularność.

Pod czujnym okiem Pani Jolanty uczestnicy uczyli się, jak wyczarować barwne motywy roślinne i zwierzęce z ogórka, pomidora, rzodkiewki, marchewki czy jabłka. Wyrzeźbione elementy można wykorzystać do ozdabiania sałatek, kanapek, przystawek, deserów czy jako samodzielne dania. Takie dekoracje świetnie sprawdzą się na przyjęciach urodzinowych, imieninowych, weselach czy innych okazjach, podczas których istotną rolę odgrywa strona wizualna podanych potraw.

Zajęcia były bardzo ciekawe i kreatywne, a atmosfera miła i pełna humoru. Wszyscy zgodnie przyznali, że będą wykorzystywać zdobytą wiedzę i nadal ją rozwijać.

Warsztaty carvingu sfinansowano z Grantów Norweskich, a organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku.

carving 8carving 7carving 6carving 5carving 3carving 2carving 1