kiermasz 2024 wielkanoc 16Kiermasz Wielkanocny odbył się 20 marca na Placu Wolności w Nisku. Bogata oferta ozdób świątecznych przyciągnęła wielu chętnych na ich zakup.

W organizację kiermaszu zaangażowali się wspólnie pracownicy Niżańskiego Centrum Kultury Sokół, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy i Miasta Nisko, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Nisku, Świetlic Środowiskowo-Profilaktycznych z Niska, Zarzecza i Nowosielca oraz  Dziennego Domu Pomocy dla Seniorów w Nisku. W kiermaszu udział wzięli również wystawcy indywidualni, Niżańskie Koło Numizmatyczne oraz twórcy ozdób.

Była to już szesnasta edycja kiermaszu pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. Tradycyjnie zakup produktów do wykonania wielu ozdób sfinansowany został z budżetu Gminy, a dochód przeznaczono na działalność wewnętrzną większości instytucji, które były wystawcami.

Podczas wystawy produktów na stoiskach pojawiły się różnokolorowe pisanki, kraszanki, kurczaki, słomiane zające, bukiety z bibuły, palmy wielkanocne, gliniane baranki i wiele innych pięknych ozdób. Tegoroczny kiermasz dał wszystkim możliwość zakupu oryginalnych kartek świątecznych i wielkanocnych stroików. Tradycyjnie podczas targu świątecznego gospodynie częstowały pysznym żurkiem.

Galeria zdjęć