senior spotkanie burmistrz 13Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk spotkał się w środę 10 kwietnia z członkami Niżańskiego Klubu Seniora. Spotkanie dotyczyło bieżących spraw organizacji, ale również ważnych planów na przyszłość, których klubowiczom nie brakuje.

Niżański Klub Seniora działa lokalnie od wielu lat. Skupia Seniorów głównie z naszego miasta, ale też z poszczególnych sołectw w Gminie Nisko. Podczas środowego spotkania Waldemar Ślusarczyk rozmawiał z Seniorami nie tylko o ich prężnej działalności, ale też o problemach z którymi się borykają. Jednym z głównych tematów był ten dotyczący siedziby Klubu.

– Już dzisiaj mogę powiedzieć, że Seniorzy będą mieli w końcu swoje miejsce. Będzie to prawdopodobnie budynek po prokuraturze przy ulicy Sandomierskiej, albo budynek Domu Nauczyciela. To jeszcze jest kwestia do rozstrzygnięcia. Nie mniej jednak mam nadzieję, że sprawę lokalu na posiedzenia seniorskiego grona uda się raz na zawsze rozwiązać – zapewniał Waldemar Ślusarczyk.

senior spotkanie burmistrz 12Seniorzy obecnie spotykają się w budynku OSP w Nisku, który również został im udostępniony dzięki staraniom Burmistrza i przychylności druhów z OSP Nisko.

Ważną kwestią poruszaną na spotkaniu była budowa ścieżek rowerowych w Gminie. Burmistrz zapewnił, że w najbliższym czasie przybędą kilometry dróg dla rowerów w newralgicznych punktach m.in. wzdłuż ulicy Tysiąclecia, czy Kościuszki i w kierunku Zarzecza. Być może uda się nawet w niedalekiej przyszłości wybudować taką ścieżkę w ciągu ulicy Sandomierskiej.

senior spotkanie burmistrz 11Ulica Sandomierska była osobnym tematem, o którym nie zapomniał wspomnieć włodarz Niska. Otóż ruszają prace dotyczące budowy kolektora deszczowego w tej drodze oraz wymiany dalszej części kolektora sanitarnego. Tym samym problem zapadającej się nawierzchni zostanie definitywnie załatwiony.

Spotkanie z członkami Klubu Seniora przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Burmistrz odpowiedział na wiele pytań. A seniorzy mogli otrzymać kolejny raz zapewnienie, że należą do grona najważniejszych mieszkańców naszej gminy.

senior spotkanie burmistrz 10senior spotkanie burmistrz 9senior spotkanie burmistrz 8senior spotkanie burmistrz 7senior spotkanie burmistrz 6senior spotkanie burmistrz 5senior spotkanie burmistrz 4senior spotkanie burmistrz 3senior spotkanie burmistrz 2senior spotkanie burmistrz 1