arm 1Najsilniejsi zawodnicy w Polsce stawili się w Międzychodzie aby rywalizować o tytuł mistrza/mistrzyni w danej kategorii wagowej i wiekowej. 

Niżański klub Wiking reprezentowało trzech zawodników. Krystian Wasieczko, Stanisław Bat oraz Mateusz Kolas zapisali się do kategorii juniorskich ale postanowili też spróbować sił z seniorami.

Najlepiej z tej trójki wypadł Krystian, który nie miał sobie równych w juniorach do 86kg, zarówno na rękę prawą jak i lewą. W kategorii seniorskiej, po bardzo emocjonujących walkach, przebił się do półfinału ręki lewej, gdzie ostatecznie zajął trzecie miejsce. Stanisław Bat wrócił z dwoma złotymi medalami w juniorach do 95kg. Debiutował również w kategorii seniorskiej, a rywalizację zakończył w pierwszej dziesiątce. Z kolei Mateusz Kolasa pojechał na zawody jeszcze z nie całkiem zregenerowanymi rękami po turnieju w Teresinie i ostatecznie w juniorach uplasował się na czwartym miejscu na obie ręce.

Najbardziej utytułowany zawodnik Wikinga Dariusz Groch w tym roku przyjął funkcję sędziego głównego zawodów, przez co zrezygnował z bezpośredniej rywalizacji w turnieju. Wszyscy zawodnicy Wiking uzyskali awans na tegoroczne Mistrzostwa Europy, które odbywają się w Polsce oraz Mistrzostwa Świata, które będą przeprowadzone w Grecji.

arm 8arm 7arm 5arm 4arm 3arm 2