festiwal nauki psp3 601 czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Nisku, na osiedlu Warchoły, społeczność szkolna i lokalna świętowała podczas Festiwalu Nauki i Zabawy. Tego roku działania nawiązywały do wody, z racji udziału szkoły w projekcie „Aktywni Błękitni - Szkoła przyjazna wodzie”. Atrakcji nie brakowało.

Pokaz uczniowskich talentów, prezentacje naukowe i artystyczne, tańce integracyjne, kącik gier, kącik malowania twarzy, turniej piłki nożnej, fotobudka, festiwal lemoniady i nie tylko – to atrakcje przygotowane przez społeczność szkolną. Nie zabrakło również pokazów edukacyjnych Ośrodka Szkoleniowego Państwowej Straży Pożarnej w Nisku oraz Jacht Klubu Podwolina. Ciekawa lekcja bezpieczeństwa sprawiła, że każdy uczeń i przedszkolak zdobytą wiedzę wykorzystywał w praktyce.

Mnóstwo frajdy zapewnili dzieciom rodzice, którzy postarali się o dmuchane atrakcje i basen wodny - wspaniałe formy aktywności na świeżym powietrzu. Uczestników zabawy rozweselała skoczna muzyka i animator, który zachęcał do wspólnej zabawy. Kiełbaska z grilla i pyszny domowy kompocik przypadł do gustu wszystkim smakoszom.

Wielką niespodziankę sprawił dzieciom Pan Burmistrz Konrad Krzyżak, który przyjechał do szkoły z krótką wizytą i małą niespodzianką.

Tego dnia każdy bawił się doskonale i wrócił do domu z szerokim uśmiechem na twarzy. 

PSP nr 3

Galeria zdjęć