mistrzostwa polski armwrestling2016 4 Prawie dwustu pięćdziesięciu  zawodników przybyło do Gdańska aby z pośród siebie wyłonić najlepszych armwrestlerów roku 2016. Stawką był tytuł Mistrza Polski, a co za tym idzie możliwość reprezentowania kraju na Mistrzostwach Świata i Europy.

W hali Amber Expo na trzech profesjonalnych stołach rozegrane zostały pojedynki najpierw na rękę lewą, a następnego dnia na rękę prawą.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Niżańskiego Klubu Wiking, którzy w poszczególnych kategoriach zdobyli w sumie dziewięć złotych oraz osiem srebrnych medali zajmując drużynowo wysokie siódme miejsce.

Najlepiej spisali się juniorzy, z których Katarzyna Radzik nie tylko wygrała bez porażki kategorie juniorską, ale dokonała tego samego zwyciężając w seniorkach, gdzie startowały dużo bardziej doświadczone zawodniczki. Świetny start zaliczyła także Małgorzata Bonowicz, która mimo osłabienia związanego z przeziębieniem zdołała wywalczyć złoty i srebrny medal. Bezkonkurencyjny był startujący w najcięższej kategorii juniorów Jakub Brak, który przywiózł do Niska dwa złote krążki.

Bracia Groch to pewniaki jeśli chodzi o podium Mistrzostwa Polski. Młodszy w kategorii do 70 kg po spokojnych walkach w eliminacjach, uległ dopiero zawodnikowi z Warszawy – Mariuszowi Podgórskiemu i musiał zadowolić się srebrem na prawą i lewą rękę. Starszy startował w kategorii wyżej, gdzie bronił tytułu mistrza z przed roku oraz z przed dwóch lat. Niestety nie udało się to i Darek musiał zadowolić się drugim miejscem na rękę lewą i szóstym na rękę prawą.

Z czołowych zawodników Wikinga nie mogło zabraknąć Adriana Kowala i Mateusza Wyrwy, którzy zawsze plasują się wysoko. Tym razem nie było inaczej.  Adrian wywalczył srebro i czwarte miejsce w kategorii do 65 kg. Mateusz po bardzo zaciętych pojedynkach zakończył rywalizację na miejscu czwartym w kategorii do 80 kg ręki lewej.

Świetny debiut w kategorii masters do 100 kg zaliczył Maciej Cyran wygrywając z  o wiele bardziej doświadczonymi zawodnikami i zdobywając srebrny medal.

Klub Wiking miał także swoich przedstawicieli w kategoriach osób niepełnosprawnych, gdzie Maria Juroszek i Marcin Wolfinger nie mieli sobie równych i także zdobyli złote krążki.

Swoimi wynikami zawodnicy Wikinga potwierdzają wysoki poziom sportowy, a logo klubu i herb Niska cały czas są wśród Polskich armwrestlerów znakiem rozpoznawczym jednego z najlepszych klubów w kraju.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski odbywały się w towarzystwie innych dyscyplin sportu takich jak Wyciskanie, Fitness, Kulturystyka, MMA czy Crosfit dzięki czemu wszystkim zmaganiom towarzyszyła ogromna liczna kibiców – którzy mogli zaznajomić się z coraz to prężniej rozwijającą się dyscypliną jaką jest Armwrestlig czyli Siłowanie Na Ręce.