chor nagrodzony z okazji dnia dzialacza kultury 4W dniu 30 maja 2017 roku w reprezentacyjnej sali Urzędu Gminy i Miasta Niska miała miejsce piękna uroczystość: z okazji Dnia Działacza Kultury burmistrz zaprosił na wspólne spotkanie tych mieszkańców miasta i gminy, którzy kulturę tworzą i o jej poziom na co dzień dbają.

Takie spotkanie odbyło się już po raz trzeci, a zaproszeni goście - to zdobywcy pamiątkowych statuetek z lat poprzednich oraz kandydaci do tego wyróżnienia, wytypowani przez kapitułę. Okazało się, że w tym roku ten zaszczyt spotkał chór seniorów "ECHO" ! To wielka, jakże miła niespodzianka! Doceniono wysiłek i systematyczną pracę seniorów oraz dyrygentki, która z amatorów potrafiła stworzyć całkiem przyzwoity chór!

Burmistrz osobiście wręczał statuetki, były też kwiaty i upominki. Przedstawiciele władz dziękowali działaczom za ich pracę i życzyli dalszych sukcesów.

Po części oficjalnej nastąpił poczęstunek, a konsumpcję ciastek, kawy i herbaty umilał dziewczęcy tercet z NCK-u.

Potem produkowali się też sami laureaci: Zygmunt Kunikowski grał na akordeonie i harmonijce ustnej, Maria Bera wystąpiła z dwoma monologami, a Leokadia Rembisz z dwoma wierszami. P. Leokadia zgłosiła też propozycję, aby przyznawana działaczom kultury statuetka otrzymała imię JULIAN. Ciekawe, czy się to przyjmie?

Na zakończenie wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia, które wykonał Adrian Starzomski.

Tekst:L.Rem

Zdjęcia:Stanber

Adrian Starzomski

Galeria zdjęć

Zobacz film 1

Zobacz film 2