wycieczka seniorzy ulanow 10Niżańskie Centrum Rozwoju w ramach realizacji projektu "Pora na aktywnego seniora" zorganizowało dwa spotkania integracyjne dla czterech terenowych kół Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z terenu powiatu niżańskiego. Pierwsze z nich odbyło się 6 czerwca 2017r. w Ulanowie, a drugie 26 czerwca b.r. w Krzeszowie.


Spotkanie ulanowskie było jakieś pechowe: najpierw zawiódł autokar, który spóźnił się aż 1.5 godziny. Potem po skróconym spływie galarami seniorzy długo czekali na obiecany poczęstunek, właściwie nudząc się i denerwując, gdy z kociołka zaczął się wydobywać zapach spalenizny. Ostatecznie wszystko skończyło się szczęśliwie, ale najwyraźniej zawiodła organizacja.

Galeria zdjęć

Natomiast impreza w Krzeszowie została świetnie przygotowana i przeprowadzona. Gospodarze pięknie przywitali gości na przystani "Błękitny San". Przy palenisku już uwijali się kucharze w twarzowych fartuszkach, którzy wkrótce zaczęli serwować porcje kurczaka z rusztu. W międzyczasie miejscowa historyczka opowiedziała dzieje Krzeszowa i okolic. Drugim daniem były pieczone kiełbaski, podawane przez obrotne panie krzeszowianki. To było coś dla ciała, a dla ducha wystąpili seniorzy z grupy niżańskiej. Chór zaśpiewał kilka piosenek, a Maria Bera wygłosiła dwa monologi. Te artystyczne produkcje zostały nagrodzone gorącymi brawami.

Teraz przyszedł czas na tańce. Pan Stanisław Drygaś włączył odpowiednią muzyczkę i towarzystwo ruszyło w tany. Zabawa trwałaby znacznie dłużej, ale podjechał autokar i o godzinie 18.20 trzeba było pożegnać gościnny Krzeszów. Będziemy tę imprezę miło wspominać!

Galeria zdjęć

                                                                                                                      Tekst: L.Rem.
                                   Zdjęcia: Stanber