wycieczka seniorzy slask 79Niżańskie Centrum Rozwoju zorganizowało 3-dniową wycieczkę na Śląsk jako nagrodę dla najbardziej aktywnych członków czterech terenowych kół PZER i I z powiatu niżańskiego. Każde koło otrzymało ilość miejsc proporcjonalnie do ilości członków organizacji.

Dla Niska przypadło 13 miejsc i taka grupa w dniu 28 sierpnia 2017 r. wsiadła do autokaru, którym już jechali seniorzy z Rudnika, Krzeszowa i Ulanowa. Pilotem i kierownikiem wycieczki był wielokrotnie już sprawdzony p. Bogusław Wojtak, właściciel biura podróży "Tęcza" z Ulanowa. Pod opieką tego doświadczonego pilota seniorzy mieli pewność, że impreza będzie udana. I tak właśnie było. Bogaty program, świetne wyżywienie, spokojny nocleg w zaciszu chorzowskiego parku, wygodny autokar ze sprawnym kierowcą - czego chcieć więcej? Seniorzy zwiedzili więc trzy zamki o różnym charakterze: ruiny zamku w Ogrodzieńcu, bajkowy - z 99 wieżami - zamek w Mosznej i wreszcie zamek - pałac w Pszczynie o przebogatych wnętrzach. Mocnym przeżyciem było zwiedzanie zabytkowej kopalni węgla. Po wyjściu na powierzchnię wszyscy nabrali jeszcze większego szacunku dla pracy górników.
Planetarium w Chorzowie, ogród zoologiczny i browar w Tychach to jakże różne miejsca, a wszystkie ciekawe! Dodajmy jeszcze nowoczesne, o bogatych zbiorach Muzeum Śląskie w Katowicach, a obraz ciekawej wycieczki będzie kompletny. Nawet pogoda była jak na zamówienie: ciepła, ale nie upalna, bez deszczu - wymarzona!
Warto więc być aktywnym, żeby potem otrzymać tak wspaniałą nagrodę!

Galeria zdjęć

Tekst: L.Rem
Zdjęcia: Stanber