co slychac u seniorow 13Niezbyt sprzyjająca zimowa aura nieco przyhamowała aktywność seniorów, ale też nie zapadli oni w sen zimowy. Dowodem ich żywotności jest kilka imprez, które miały miejsce w ostatnich tygodniach.

Bardzo udane było pierwsze w nowym roku spotkanie towarzyskie, połączone z zabawą taneczną. Dwukrotnie seniorzy wyjeżdżali do Zarzecza by wziąć udział w odbywających się tam imprezach kulturalnych. Pierwszą z nich był "Wieczór z kolędą" - koncert w wykonaniu artystów scen operowych, drugim zaś - spektakl niżańskiego amatorskiego teatru "Kontynuacja" pt." Dwa razy Fredro". Każda z tych imprez dostarczyła wielu wrażeń, choć różniących się charakterem.

Aktywność seniorów to również grupka pań, codziennie przemierzających z kijkami alejki niżańskiego parku. Klubowe spotkanie środowe w dniu 7 marca 2018r. miało niezwykle bogatą oprawę. Imieniny obchodzili Kazimierze, Kazimiery, Helena i Izabela i z tej okazji solenizanci przygotowali smaczny poczęstunek. Była też druga okazja do świętowania. W związku z jutrzejszym Dniem Kobiet panowie złożyli paniom życzenia, wręczyli im kwiaty, a na ręce pani prezes została złożona okolicznościowa piękna laurka. Panie Maria Bera i Zofia Dąbek wystąpiły ze stosownym programem artystycznym, było też wspólne śpiewanie piosenek biesiadnych. To był bardzo miły dzień! Warto jeszcze odnotować, że w ostatnim tygodniu zima pokazała swe groźne oblicze: panowały kilkunasto stopniowe mrozy,ale teraz znowu temperatury są dodatnie.

Galeria zdjęć

 

Tekst: L.Rem
Zdjęcia: Stanber