Wrzesień w Klubie Seniora w Nisku wypełniony był wieloma atrakcjami, głównie dzięki współpracy z Niżańskim Centrum Rozwoju, które realizuje projekt "Aktywny Senior". Była więc jednodniowa wycieczka na Kielecczyznę ( Rytwiany, Szydłów, Dzików) oraz grupowe spacery (z kijkami ), kończące się poczęstunkiem w kawiarni. Urząd Gminy i Miasta Niska zafundował 25 - osobowej grupie emerytów wyjazd do Krakowa na "Senioralia", imponującą ogólnopolską imprezę z udziałem kilku tysięcy uczestników.

Przyszedł też czas na zorganizowanie w Nisku spotkania integracyjnego członków PZER i I z powiatu niżańskiego. Wcześniej takie imprezy odbyły się już w Krzeszowie i Ulanowie. Ustalono datę - 28 września - choć z wielkimi obawami, bo wrześniowa pogoda jest "przekropna" - częściej pada deszcz niż świeci słońce, a temperatura spada poniżej +10 stopni. Ale aura okazała się łaskawa dla seniorów - tego dnia nie padało. Na godzinę 14.00 do leśnej altany nad stawami na Warchołach przybyło około 50 emerytów z Niska, Rudnika i Ulanowa. Nie wiadomo, dlaczego nie dotarła delegacja Krzeszowa.

Impreza rozpoczęła się hejnałem powitalnym, odegranym na rogu przez Teresę Sibigę. Szef NCR -u p. Stanisław Drygaś oraz pani prezes niżańskiego koła emerytów Teresa Ryczko powitali zebranych, a szczególnie wiceburmistrza p. Zbigniewa Kotułę, który jako jedyny z zaproszonych oficjalnych gości przybył na uroczystość. Bardzo miłym gościem była pani Władysława Krasny, była długoletnia przewodnicząca niżańskiej organizacji emeryckiej.

Po uroczystym otwarciu odbył się minikoncert chóru "Echo", który zaśpiewał 8 piosenek, a potem zaczęło się biesiadowanie, urozmaicone występami grupy kabaretowej w składzie: Maria Bera, Stanisław Bera, Mieczysław Chudzik i Kazimierz Baran. To dla ducha, a dla ciała ? Był gorący bigos, kiełbaski z rusztu, kawa, herbata i pyszne ciasta domowego wypieku. Wspólne śpiewy, rozmowy i tańce wypełniły czas do godziny 18.00. Znowu rozległ się hejnał na pożegnanie i trzeba było opuścić uroczy leśny zakątek. Miło będzie wspominać tak atrakcyjnie spędzone jesienne popołudnie...

Tekst: L.Rem
Zdjęcia: Stanber
A.Siudy
S.Drygaś

Galeria zdjęć