W ramach projektu "Aktywna jesień życia" Niżańskie Centrum Rozwoju w dniach 8 - 11 września 2015r. zorganizowało dla seniorów z powiatu niżańskiego piękną wycieczkę do Wrocławia. Koło Terenowe PZERiI w Nisku otrzymało na nią 12 miejsc, a wszystkich uczestników było 45.

Po 7 godzinach podróży autokarem seniorzy dotarli do Wrocławia i zostali zakwaterowani w hotelu "Polonia". Po obiedzie spotkali się z przewodnikiem, który rozpoczął oprowadzanie wycieczki od malowniczego rynku i przyległych uliczek, co było połączone z szukaniem krasnali. Od następnego dnia rozpoczął się istny maraton turystyczny. Przewodnik chciał pokazać jak najwięcej ciekawych obiektów, których we Wrocławiu jest zatrzęsienie, więc poddał emerytów solidnej próbie wytrzymałościowej. Nikt jednak nie narzekał, wszyscy chłonęli okiem i uchem wszystko, co było im dane oglądać. Trudno wyliczyć wszystko, co zwiedzano, wymieńmy więc chociaż najważniejsze.

Niezapomnianych przeżyć dostarczyła Panorama Racławicka, którą większość osób oglądała po raz pierwszy. Inną atrakcją był rejs statkiem po Odrze: przyniósł chwile wytchnienia i możliwość oglądania miasta z innej perspektywy. Historycznie najstarszą część Wrocławia - Ostrów Tumski  z Katedrą i Ogrodem Botanicznym zwiedzano po południu drugiego dnia wycieczki.

Trzeci dzień również szczelnie wypełniony był programem turystycznym: Ogród Zoologiczny, nowo otwarte Afrykarium, Hala Stulecia, Ogród Japoński, multimedialna fontanna (jedna z największych w Europie). A kiedy turyści nie mieli już siły chodzić, wsiedli do autokaru i podczas jazdy ulicami oglądali miasto, a przewodnik wszystko objaśniał.

W ostatnim dniu wycieczki zwiedzano gmach Uniwersytetu Wrocławskiego z jego muzealnymi zbiorami. Zachwyt wzbudziła barokowa Aula Leopoldina - serce uczelni, gdzie odbywają się wszystkie ważne uroczystości. Zakończeniem wycieczki był wjazd całej grupy windą na szczyt Skay Tower, gdzie na wysokości 200 m znajduje się punkt widokowy i skąd widać całą  panoramę miasta. Ostatnie spojrzenia i pamiątkowe zdjęcia - to było pożegnanie z Wrocławiem.

Seniorzy bardzo dziękują pracownikom NCR -u za zorganizowanie tak wspaniałej wycieczki, która na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

Tekst: L. Rem
Zdjęcia: Stanber

 

Zobacz galerię zdjęć