spotkanie seniorzy 24Spotkanie „Przy pączku” skierowane do niżańskich Seniorów miało miejsce w „tłusty czwartek” 8 lutego w Zielonym Dworku w Nisku. Celem organizowanego spotkania była aktywizacja społeczna osób starszych i animacja w kierunku tworzenia wspólnych działań w ramach polityki senioralnej Gminy i Miasta Nisko. 

Organizatorami imprezy byli Burmistrz Gminy i Miasta Nisko oraz Miejska Rada Seniorów.

Licznie zgromadzonych Seniorów powitali wspólnie Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko oraz obecna na spotkaniu Ewa Draus Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego. Do Seniorów zwróciła się także Małgorzata Jakubów Sekretarz Gminy i Miasta Nisko.

W spotkaniu uczestniczyli również Zbigniew Kotuła Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko, Radni Rady Miejskiej w Nisku Adam Drąg i Marek Beer oraz gospodarz – Radny Adam Madej.

Seniorzy podczas czwartkowej imprezy, dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Manko z Krakowa, mieli możliwość wyrobienia Ogólnopolskiej Karty Seniora oraz odebrania najnowszego numeru Głosu Seniora. Ponadto na specjalnym stoisku firmy DILAB uczestnicy spotkania mogli zmierzyć poziom cukru i wartość ciśnienia krwi, a także dokonać rejestracji na badania „40 plus”. Do dyspozycji Seniorów była również pani Dietetyk ze Szpitala Powiatowego w Nisku.

W części artystycznej wystąpili chórzyści z Chóru Seniorów „Echo” oraz Andżelika Guściora ze studium wokalnego z NCK „Sokół”. Z kolei o oprawę muzyczną zadbał Dyrektor NCK „Sokół” w Nisku Radosław Maziarz.

Z racji tłustego czwartku na Seniorów czekała słodka niespodzianka w postaci pączków i wielu innych słodkości. Nie zabrakło również wspólnych śpiewów i długich rozmów przy kawie i herbacie. 

Galeria zdjęć