Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Kolejna edycja Powiatowego Konkursu Chemicznego dla Gimnazjalistów odbyła się w niżańskim liceum. Dyrektor szkoły Jerzy Stelmach zaprosił uczestników Klubów Młodych Odkrywców z Gimnazjum Nr 1  i Gimnazjum Nr 2 w Nisku.

Czytaj więcej...Maturzystka z Czarnieckiego, Katarzyna Baran, będzie reprezentować Diecezję Sandomierską w finale ogólnopolskim XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Czytaj więcej...Katarzyna Baran oraz Kinga Ciosmak, reprezentując Diecezję Sandomierską, uzyskały tytuł finalistek XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej.

Czytaj więcej...19 maja br. odbyła się  piąta,  jubileuszowa edycja Powiatowego Konkursu Chemicznego dla Gimnazjalistów "Poczuj chemię do chemii". Konkurs zgromadził 20 uczestników z 5 gimnazjów powiatu niżańskiego.

W tym roku rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach. Pierwsza z nich polegała na rozwiązaniu testu składającego się z zadań zamkniętych i otwartych. Druga miała na celuprzygotowanie filmu edukacyjnego na temat "Woda jako substancja niezwykła".